6 prekes kūdikiams be kurių galima apsieiti

pagal | 2022 28 gruodžio

„Mums nieko negaila savo vaikui, todėl kad mes geriausi tėvai pasaulyje“,— tokia super mamyčių ir tėčių pozicija kūdikių prekes parduodančiai imperijai padeda gauti super pelną. Šiame straipsnyje gydytojas papasakos apie prekes kudikiams, kurių ramiausiai galima atsisakyti.

Lovelė

Neįmanoma iš anksto nuspėti kokio temperamento gims kūdikis. Vienos mamos džiaugiasi naujagimiu, kuris ramiai guli prie šono ir mėgaujasi mamos pienu, kitos negali nė akių sumerkti, kadangi nuolat nerimauja dėl savo mažylio. Todėl sprendimas kur miegos naujagimis, — ne gydytojo, o šeimos sprendimas. Geriausia rinktis visiems tinkantį variantą, kuris tenkins ir kūdikį, ir mamą, ir tėtį. Pirmam pusmečiui lovelės alternatyva galėtų būti didelis krepšys, o vėliau mažyliui galima įrengti miegamą vietelę ant grindų. Nepulkite iš karto šaukti „Ne!“: saugumo požiūriu tai nuostabus variantas. Gaila, kad tėvai dažniausiai jį atmeta dėl kultūrinių priežasčių.

Maniežas

Maniežai – tai tokios kūdikių prekės, kurios ypatingai patinka tėvams. O vaikui tai paprasčiausias vystymąsi stabdantis „kalėjimas“. Be to, jų itin trumpas amžius, o vietos užima pusę kambario. Užtat maniežo ir stacionarios lovelės hibridas — turistinė lovytė — gali būti puikiu pirkiniu, ypač jei jūs daug keliaujate automobiliu.

Kūdikis labai greitai pradeda šliaužioti, tyrinėdamas jį supantį pasaulį. Todėl geriau iš anksto pasirūpinti jo saugumu, įsigyjant gumines apsaugas ant aštrių baldų kampų, blokatorius spintoms bei gerai pritvirtinus daiktus, kurie gali nukristi. Tačiau pats efektyviausias būdas apsaugoti vaiką nuo traumų — visą laiką neišleisti vaiko iš savo akiračio.

Vystymo stalelis

Yra tokios prekės kūdikiams, kurios jau seniai nebemadingos. Joms priklauso ir vystymo stalelis. Tačiau svarbiausia ne tai – jis gali būti ir gana pavojingas: net patiems atsakingiausiems tėvams yra nutikę taip, kad kūdikis nukrito nuo tokio stalelio. Naudojimasis tokiu daiktu gali būti pateisinamas tik po Cezario pjūvio, kuomet mamai iš tiesų sunku susilenkti prie kūdikio ir pakeisti sauskelnes. Kitais atvejais vystymo stalelį be jokių problemų galima pakeisti į gerokai pigesnį neperšlampamą čiužinį. O jeigu kūdikį paguldysite į patį tėvų lovos vidurį, tai net kuriam laikui galima mažylį palikti — iki krašto jis niekaip nenusigaus.

Vonelė

Naujagimio maudymas — ne higieninė procedūra (kartais maudyti daug kenksmingiau, negu nemaudyti), o kūno kultūros dalis. Todėl kūdikiui turi būti suteikiama galimybė laisvai judėti vandenyje, o ne gulėti kaip SPA salone. O tuo tikslu geriausiai tinka didelė vonia. Egzistuoja viso labo tik dvi priežastys įsigyti vaikišką vonelę: jei jūsų namuose įrengta dušo kabina ir jei kūdikis gimė vasarą — tuomet jis pliuškensis vonelėje tiesiog po atviru dangumi. Beje, pirkti specialų termometrą vandeniui irgi visiškai neverta. Pilnai užtenka porą kartų pamatuoti temperatūrą paprastu termometru o vėliau vertinti situaciją apytikriai.

Pamenate, kaip mokė mūsų močiutės? Įmerkite į vandenį alkūnę ir palaikykite keletą sekundžių. Jei nejaučiate nei karščio, nei šalčio, vadinasi, temperatūra – 36 laipsniai — galima maudyti kūdikį.

Vežimėlis su lopšiu

Šios kūdikių prekės brangios, sunkios ir gana riboto naudojimo — ne daugiau pusmečio. Prieš apsisprendžiant įsigyti tokį daiktą įvertinkite, ar tilps vežimėlis į liftą, ar laiptinėje ir jus supančioje infrastruktūroje bus lengva su juo judėti, pamąstykite, kaip jį įsidėsite į automobilį. Pamenate bazines saugumo taisykles? Ant laiptų, lifto kabinoje, esant nuokalnei vaiką reikia iškelti iš vežimėlio. Susidorosite su tokiu krūviu? Akivaizdu, jog  lengvas lopšys su automobilio kėdute nepalyginamai patogiau.

Radio auklė

Jei jūsų gyvenamoji vieta turi mažiau dviejų aukštų, jums tikrai nereikalingas šis įrenginys. Priešingu atveju jūs būsite pasmerkti lakstyti prie mažylio vos tik išgirdus mažiausią trekštelėjimą, sklindantį iš dinamikų. Jūs ir be „auklės“ išgirsite, kuomet esate reikalingi kūdikiui, be to, atbėgę pernelyg anksti atimsite iš vaiko galimybę savarankiškai užmigti. Taip, daugumoje atveju kūdikis įsiverks ir vis tiek reikalaus jus ateiti. Tačiau atsiradę šalia jo po kiekvieno kniurktelėjimo  jūs net nesuteiksite šanso jam pabandyti savarankiškai nusiraminti ir toliau vystyti šiuos įgūdžius.

Nepamirškite, niekam nekenkia penketą minutėlių parėkti — tai nesukelia streso. Jei jums vis tik reikalinga radio auklė, galite panaudoti porą telefonų arba telefoną ir planšetę su įrengtu priedėliu. Dauguma šių įrenginių leidžia įrašyti mamos balsą ir patys „nuramina“ kūdikį, jei šis nerimauja.

Ką būtina įsigyti

  • Oro drėkintuvą. Be oro drėkintuvo arba net kelių oro drėkintuvų tikrai neišsiversite,— pabrėžia pediatrai. Nėra universalių patarimų kokį geriausia išsirinkti, tačiau mano manymu geriausią efektą suteikia taip vadinami natūralūs drėkintuvai. Tai patys paprasčiausi „įrenginiai“: kibiras su vandeniu, filtras ir ventiliatorius. Priešingai ultragarsiniams prietaisams į tokį įrenginį itin paprasta įpilti vandenį. O patogumas — esminis faktorius.
  • Maudymosi ratą arba maudymosi kepuraitę su putų plasto plūdėmis bei patogų skraistės su gobtuvu stiliaus rankšluostį.
  • Lempą. Kūdikiui labai svarbi ryški šviesa. Todėl jei jūs įpratote gyventi prieblandoje, jums lempa tikrai labai pravers.
  • Higienos rinkinys. Į jį įeina vienkartiniai vystyklai, drėgnos servetėlės, kremas su cinku tepti odai po sauskelnėmis ir kremas su pantenoliu žaizdelių užgydymui, fiziologinis tirpalas, pipetė, vatos pagaliukai, čiulptukai.

Kur galima įsigyti visas būtinas prekes vaikams

Internetinėje parduotuvėje „Kidy.eu” siūlomos pačios įvairiausios prekes kūdikiams už įvairias kainas, čia jūs rasite puikių prekių ir naujagimiams, ir jų mamoms.

KIDY parduotuvėje galima rasti natūralių audinių drabužių bei patalynės, populiarių žaislų ir galybę įvairiausių smulkmenų, palengvinančių kiekvieno kūdikio gyvenimą. Čia jūs rasite tik sertifikuotas garsių Europos prekės ženklų prekes vaikams.