Ar miego apnėja – problema?

pagal | 2022 8 lapkričio

Knarkimas daugeliui žmonių yra įprastas. Tačiau jis kenkia, sunkina miego kokybę toli gražu ne tik tiems, kurie miega greta knarkiančiojo. Bloga miego kokybe, deja, pasižymės ir tas asmuo, kuris pats knarkia, nors jam gali atrodyti, kad poveikio, įtakos gyvenime – nėra.

Viena dažniausių knarkimo priežasčių ir tuo pačiu sąveika yra obstrukcinė miego apnėja. Tai nėra simptomas. Tai yra liga. Ją gydyti yra būtina.

Miego apnėjos požymiai

Pirmiausia reikia susipažinti su požymiais, kurie parodo, kad Jus kankina tikrai miego apnėja. Juos pateiksime žemiau.

  1. Galvos skausmas.
  2. Burnos džiūvimas.
  3. Bendras nuovargis.
  4. Mieguistumas dienos metu.
  5. Ryklės skausmas.
  6. Sunku susikaupti.

Žinoma, tas pats požymis visada tinka daugeliui ligų, galiausiai, miego apnėja gali būti nustatoma įvertinus visai kitus rodiklius. Juk kiekvienas žmogus yra individualus ir jam gali pasireikšti visiškai kitokie simptomai nei kitiems.

Šią ligą turi nustatyti medikas. Lygai taip pat pateikti ir gydymo būdą, tad siūlome pirmiausia lankytis pas mediką, o ne bandyti sveikatos problemas pašalinti patiems.

Gydymo metodai

Šiuo metu siūlomi miego apnėjos gydymo metodai yra labai įvairūs. Ne veltui ir sakom, kad nereikia bandyti ligos „tvarkyti“ patiems, kadangi geriausia yra pirmiausia išgirsti mediko rekomendacijas. Dažniausiai reiki mažinti KMI, daugiau judėti ir sveikai gyventi. Taip pat žmogui gali būti paskirti vaistai, net atliekama operacija. Opcijų yra daug ir jos derinamos prie kiekvieno asmens.

Kaip pagerinti miego kokybę?

Jeigu norite miegoti geriau – pirmiausia reikia susitvarkyti savo režimą. Taigi, reikia miegoti tam tikromis valandomis, taip pat, svarbu, kad patalpa kurioje miegate – būtų kuo geriau išvėdint. Prieš miegą dažniausiai siūloma kuo mažiau laiko leisti prie ekranų. Tai irgi prisideda prie kur kas geresnės miego kokybės, kurios reikia kiekvienam gyvam organizmui.

Geras miegas gali padėti žmogui jaustis kur kas geriau. Tai nėra smulkmena. Tai yra esmė. Nes kai žmogus gerai miega –  dažniausiai kita diena yra kur kas šviesesnė ir yra daugiau jėgų atlikti įvairius darbus.