Dažniausiai pasitaikančios pėdų ligos: konsultuoja medikas

pagal | 2024 29 gegužės

Gražios pėdos – ne smulkmena. Jos gali padėti kur kas labiau pasitikėti savimi. Ir tikrai nereikia nei daug laiko, nei pinigų, kad Jūsų pėdos atrodytų puikiai. Svarbiausia dėmesys joms, drėkinimas, o kai matyti, kad atsirado kokios nors ligos, odos problemos – reikia ne tikėtis, kad jos dings pačios, tačiau imtis gydymo metodų.

Apie pėdų ligas konsultuoja chirurgas Tomas.

Karpos

Karpos yra itin dažnos odos infekcijos. Jas sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Pastarosios gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai atsiranda ant rankų, kojų ir veido. Karpos paprastai nėra pavojingos, tačiau gali būti užkrečiamos ir gali būti negražios.

Karpos gydymas gali būti labai įvairus priklausomai nuo situacijos rimtumo. Svarbiausia yra nelaukti ir kuo greičiau ieškoti pagalbos, kadangi su laiku kartos vis labiau auga ir plečiasi“,– teigia medikas.

Įaugęs nagas

Jei manote, kad jūsų nagas įaugo – svarbu kreiptis į gydytoją podiatrą. Ankstyvas gydymas gali padėti sumažinti skausmą ir išvengti komplikacijų. Gydytojas gali rekomenduoti įvairius gydymo būdus (priklausomai nuo įaugimo sunkumo). Įaugęs nagas yra dažna problema, kuri gali sukelti skausmą, diskomfortą ir net infekciją.

Grybelis

Free Person Wearing Blue Denim Jeans With Feet on Railings Stock Photo

Tai yra dar vienas gana dažnas ant žmogaus pėdų atsirandantis uždegimas. Nagų grybelio rizikos veiksniai:

  • Šiltos ir drėgnos aplinkos, pavyzdžiui, baseinai, sporto salės ir dušai, lankymas
  • Ankštos ar kitaip netinkamos avalynės dėvėjimas.
  • Didelis pėdų prakaitavimas.
  • Susilpnėjusi imuninė sistema.
  • Diabetas.
  • Kraujagyslių ligos.

Nuospaudos

Nuospaudos yra sustorėję odos plotai, kurie paprastai susidaro ant pėdų, bet gali atsirasti ir ant rankų. Jos atsiranda dėl trinties ar spaudimo, o kūnas bando apsaugoti odą sukurdamas storesnį odos sluoksnį. Nuospaudos paprastai nėra skausmingos, tačiau gali būti estetiškai nepatrauklios ir sukelti diskomfortą. Ypač jei jos yra gilios ar įtrūkusios.

Raskite tokią kliniką, kurioje ne tik paskirtas labiausiai tinkamas gydymas, tačiau suteikiamos ir išsamios konsultacijos, atsakoma į klausimus, kurie padės geriau suprasti kas ir kaip.