Gėlių puokštės: tendencijos, mados ir galimybės

pagal | 2022 22 liepos

Viena populiariausių dovanų bet kokia proga – gėlių puokštės. Apsvaigina galvą kiekvienam, tampa puikia dekoracija, o savo simbolizmu gali pasakyti net gražiausius žodžius ir palinkėjimus. Tačiau kaip ir kiekvienoje srityje, gėlių puokštės turi savo tendencijas, kurios keičiasi priklausomai nuo sezono ir populiarumo. O vis naujesnės technologijos, naujai išvedamos veislės, atrandamas naujas panaudojimas puokščių galimybes atveria dar plačiau.

Gėlių puokščių kaita: nuo pailgos iki nestandartinės puokštės

Gėlių puokščių formos keitėsi visais laikais. Tarpukario laikotarpio puokštėms dažnai buvo naudojamos kalijos, lelijos ar kitos aukšto gėlės, todėl puokštės buvo pailgos ir ilgos. Toks populiarumas buvo dėl gėlių simbolikos – šventumas, tyrumas, atgimimas. Prasidėjus gėlių deficitui, gėlių puokštės tampa mažos ir kuklios. Jos buvo puošiamos įvairiomis detalėmis, kaip kaspinai, kad atrodytų šventiškiau.

Kuomet gėlės vėl tapo nesunkiai prieinamos, gėlių puokštės įgavo daugiau įvairovės. Hipiai mėgdavo gėlių puokštės iš pievų gėlių, vėliau pasirodė ir ryškių bei išskirtinių gėlių formų puokščių populiarumas. Šiais laikais gėlių puokštės gali būti rišamos į kelias pagrindines formas: apvali, lašo formos (svyranti žemyn), asimetriška (kuomet neatitinka gėlių aukščiai) ar paprasčiausiai sudedama lyg palaidų pievų gėlių rinkinys. Gėlių puokštės forma dažnai pasirenkama pagal skonį bei norimas gėles.

Gėlių puokštės kompozicijos subtilybės

Kurti gėlių puokštes – tikras menas. Čia pasireiškia daugybės kūrybos, laisvų idėjų bei jūsų minčių. Nuo laisvos formos pasirinkimo iki įvairiausiai gėlių derinimo – platus kūrybinis kelias, kuris tinka kiekvienai šventei. Tačiau ir čia pasitaiko taisyklių, kurios gėlių puokštes paverčia ypatingomis.

Pirmasis žingsnis puokštės komponavime – akcentinės gėlės pasirinkimas. Nuo to priklauso ir kiti gėlių puokštės aspektai – forma, spalva, kitos gėlės. Norint, kad pagrindinė gėlė sužibėtų, antriniai augalai pasirenkami šiek tiek blankesni ir leidžiantys pasireikšti pagrindui. Pasirinkus pagrindines gėles, galima nusimatyti puokštės spalvą. Kai kurios gėlės, gali būti įvairių spalvų, pavyzdžiui, rožės, todėl pagrindinės spalvos pasirinkimas gali apsunkti. Tačiau, jei žinote, ar norite ryškios, ar pastelinės puokštės, pagal tai galima rinktis ir visus kitus žiedus.

Kitas svarbus gėlių puokštės akcentas – žaluma. Ji yra taikoma kiekvienoje puokštėje, nes natūrali žalia spalva puikiai kontrastuoja su kitomis spalvomis. Rinktis žalumą galima iš įvairių variantų: eukaliptas, aspidistra lapai, smilgos ar kitokie. Juos pritaikyti galima pagal puokštės stilių.

Taip pat svarbu ir žinoti, kokiam asmeniui bus dovanojama gėlių puokštė. Tuomet ją galima pritaikyti pagal žmogaus charakterį, mėgstamą stilių ir spalvas. Ryškioms asmenybėms galima rinktis išskirtinius žiedus iš egzotiškų kraštų, o tiems, kurie mėgaujasi klasika – rožės, gvazdikai, chrizantemos bus puikus pasirinkimas.