Kaip prižiūrėti svetainės baldus?

pagal | 2022 26 balandžio

Kaip prižiūrėti svetainės baldus?

Svetainės patalpoje renkasi visa šeima, draugai, giminės, todėl ji turi būti lengvai prižiūrima. Baldų ypač su natūraliomis dangomis negalima statyti tiesioginėse saulės spinduliuose, nes danga gali nublukti, nestatyti baldų arti šildymo prietaisų, minkštus gaminius nuolat reikia reguliariai siurbti ir vėdinti. Nenaudoti stiprių chemikalų į kurių sudėtį  įeina acetonas, spiritas, skiediklis, natūralios odos baldus valyti tik su jiems skirtais valikliais, o dirbtinę odą valyti su švariu, drėgnu audinio gabalėliu, stipriai trinti negalima, nes galėsite pažeisti baldo  audinį. Pastebėjus dėmes visada valykite iš karto, taip legviau išsivalys, o nusausinti dėmę imkite popierinį rankšluostį arba audinį, kuris gerai sugeria drėgmę. Ant baldų negalima šokinėti, sedėti ant porankių, nestatyti ant jų karštų ir sunkių daiktų, saugokite baldus nuo naminių gyvūnų, nes su nagais gali palikti įbrėžimus.

Minkštų baldų valymas

Minkštų baldų valymas gali būti atliekamas kliento namuose arba išvežant į valymo įstaigas, dirbama su valymo įranga ir chemija. Šios srities specialistai kokybiškai išvalo įvairias dėmes, atlieka cheminį valymą, plovimą, po šių procesų baldų spalva išryškėja, išnyksta dulkės ir dulkių erkutės. Klientui pageidaujant išvalyti baldai gali būti impregnuojami, ši procedūra užtikrins lengvesnę minkštų baldų priežiūrą ir apsaugą nuo sutrikinėjimo.

Čiužinių priežiūra

Čiužinį galima naudoti ir transportuoti tik horizontalioje padėtyje, saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės. Dvipusis čiužinys turi būti apverčiamas ir apsukamas bent kartą per 2 mėn. tam, kad būtų tolygiai apkraunamas ir esant galimybei vedinamas. Čiužinio užvalkalas nuimamas atsegus užtrauktuką ir prižiūrimas kaip nurodytą  etikėtėje. Čiužiniai yra skirti nesedėjimui, o gulėjimui nes sedėjimas vienoje vietoje gali pažeisti gaminį, per laiką čiužiniuose gali atsirasti  dulkių erkučių, nemalonus kvapas ir pan., todėl jį būtina periodiškai valyti. Atliekant cheminį valymą, pirmiausia čiužinys yra siurbliuojamas gilumine sistema sūkurinio oro srautu ir išvalomos dulkės, erkutės, nešvarumai. Atliekamas cheminis arba ekologiškas čiužinių valymas. Sunkiai išvalomos dėmės, valomos papildomai su šepetuku, naudojant chemines medžiagas.