Kaip veikia dujinis katilas?

pagal | 2022 29 kovo

Tikriausiai tik tuo atveju kai jūsų katilas sugenda, tikėtina, kad nelabai galvojote, kaip veikia jūsų šildymo sistema. Gali būti naudinga įgyti žinių apie tai, nes tai gali padėti nustatyti ką nors neįprasto.

Kaip veikia dujiniai katilai?

Jūsų katilas yra jūsų centrinio šildymo sistemos širdis. Jis siunčia karštą vandenį į jūsų radiatorius ir čiaupus, kad aprūpintų jus šildymu ir karštu vandeniu.

Dujiniai katilai gali būti prijungti prie dujinių sistemų ir gauti nuolatinį kuro tiekimą arba juose gali būti suskystintų naftos dujų (LPG) balionai, kuriuos reikia periodiškai papildyti. Veikimo metu atsidaro vožtuvas, prijungtas prie katilo, ir dujos patenka į sandarią degimo kamerą, elektrinę uždegimo sistemą, kad sudegintų šį kurą.

Karštos srovės, sujungtos su šilumokaičiu katile, perduoda šilumą vandeniui, tekančiam per šilumokaitį. Tada elektrinis siurblys tiekia karštą vandenį į jūsų radiatorius ir čiaupą.

Visi nauji katilai yra kondensaciniai. Jie sukonstruoti su šilumokaičiu, kuris pašalina kuo daugiau šilumos iš išmetamųjų dujų. Kondensaciniai katilai perdirba latentinę šilumą iš vandens garų, kurie susidaro kaip šalutinis šildymo proceso produktas. Tada ši šiluma naudojama vandeniui, kuris grįžta iš jūsų centrinio šildymo sistemos, šildyti. Šios sistemos padeda sumažinti energijos švaistymą, nes reikia mažiau šilumos energijos. Pagal įstatymus visi šiuolaikiniai katilai turi būti kondensaciniai.

Kaip veikia skirtingų tipų katilai?

Nors pagrindinis kuro deginimo ir vandens tiekimo į radiatorius bei čiaupų procesas yra vienodas daugumoje katilų, kiekvienas katilo tipas veikia skirtingai.

Žemiau aprašome, kaip kiekvienas skirtingas katilo tipas veikia tiekiant šildymą ir karštą vandenį:

Kombinuoti katilai

Kombinuoti katilai aprūpina jūsų namus ir šildymu, ir karštu vandeniu be jokių papildomų bakų ar cilindrų. Jie turi du nepriklausomus šilumokaičius – vieną, kuris jungiasi prie jūsų radiatorių, o kitą – prie karšto vandens tiekimo.

Kadangi nereikia vandens rezervuarų ar balionų, kombinuoti katilai nuolat veikia budėjimo režimu, kad pagal poreikį tiektų karštą vandenį. Pateikus prašymą karštam vandeniui ar šildymui, šie katilai degins kurą, dėl kurio šilumokaitis šildys vandenį.

Kombinuotosios katilų sistemos yra suprojektuotos su valdymo vožtuvais, kurie veikia skirtingomis kryptimis, priklausomai nuo to, ar reikalingas karštas vanduo ar šildymas – todėl negali tiekti abiejų vienu metu.