Mobingas – kas tai?

pagal | 2022 31 kovo

Kiekvienas žmogus svajoja apie darbą, kur būtų galima ne tik dirbti, bet ir užmegzti šiltus santykius su kolegomis, bei smagiai mėgautis laisvalaikiu kartu. Susirasti draugų darbe yra labai svarbu dar ir todėl, nes darbas tuomet gali tapti ne tik linksmesnis, bet ir lengvesnis. O ir keltis anksti ryte yra kur kas lengviau, kai žinai, jog tavęs laukia smagi diena. Tačiau kaip elgtis, kai nei vienas kolega nenori su tavimi draugauti? Tokia situacija gali pasitaikyti. Kas yra mobingas žino ne kiekvienas. Tuo labiau ne kiekvienam yra tekę su tuo susidurti. Tačiau tie, kurie yra susipažinę su mobingu, supranta, kad tai gali turėti įtakos ne tik darbo rezultatams, bet ir stipriai žaloti psichiką.

Ar darbuotojai gali engti vadovus?

Neretai girdima, jog bendradarbiai engia kitus bendradarbius, bet ar jie gali psichologiškai smurtauti prieš vadovą? Deja, bet darbuotojų pagarbą užsitarnauti yra sudėtinga. Ypač, jeigu tai ne vadovo įmonė, o jis tiesiog samdomas darbuotojas, kaip ir kiti. Tokiu atveju bendradarbiai gali pavydėti aukštesnių pareigų ar talento ir atsidavimo darbui, todėl pradėti engti ar žeminti vadovą. Kaip elgtis tokiu atveju? Visų pirma, informuoti aukštesnėse pareigose esančius kolegas. Jeigu darbuotojai negerbia vadovo, tai yra milžiniška problema. Neretai tokie darbuotojai ne tik engia ir negražiai bendrauja su vadovu, bet ir nesiklauso jo komentarų, nevykdo palieptų darbų. Deja, bet tokiu atveju gresia atleidimas iš darbo. Kam darbdaviams laikyti darbuotojus, kurie nekelia pasitikėjimo?

Kaip išvengti mobingo darbe?

Supratus, kas yra mobingas, kyla klausimas, kaip to išvengti? Išeitis paprasta – komunikacija. Jeigu jaučiate darbe kylančią įtampą, nelaukite, kol grupė žmonių susiburs prieš jus ar kolegą. Bendraukite, klauskite, kas ne taip, jog nekiltų jokių nesklandumų. Vakariniai vakarėliai neretai padeda išvengti mobingo darbe. Tikrai tiesa, jog darbe turi visi būti viena didelė komanda, norint, kad rezultatai būtų geri. Deja, bet priešingu atveju gali tekti ne tik susidurti su darbuotojų praradimu, bet ir verslo žlugimu. Darbas neturi būti ta vieta, kur bijo eiti darbuotojai. Darbas turi teikti džiaugsmą ir gerą atmosferą.