Kaljanai.Kas jie? Iš kur jie kilę?

pagal | 2021 18 rugsėjo
kaljanai

Kokia kaljanų kilmė?

Kaljanai, arba hookah, shisha – vandens pypkė jau tūkstančius metų skaičiuojantys daiktai. Jų istorija prasidėjo arabų šalyse senovės Egipto civizilizacijoje, o išliko ir stipriai plinta iki šių dienų. Galbūt dėlto, jog plinta musulmoniškas gyvenimo būdas, kuomet nėra vartojamas alkoholis ir pasirenkamos sveikesnės priemonės gerai praleisti laiką. Tačiau pastebime ypatingai padidėjusį poreikį kaljano nuomai. Vis daugiau žmonių nori jį išmėginti, dėl savaime suprantamų priežasčių.

Ką vertėtų žinoti apie kaljanus?

  • Kokybiškos medžiagos. Tai ypač svarbu, kuomet esate naujokas ir norite išmėginti kaljanus, jų privalumus, arba tiesiog paeksperimentuoti. Netikęs eksperimentas gali sudaryti klaidingą nuomonę apie jų kultūrą ir aplamai nebenorėsite į kaljanus žiūrėti.
  • Tinkamas pasiruošimas. Kaljaną reikia kruopščiai išplauti, po kiekvieno naudojimo. Tas taip pat galioja tik nupirktam iš parduotuvės kaljanui. Rekomenduojame laikytis švaros.
  • Neskubėti. Dažniausiai daroma klaida, kuomet trūksta kruopštumo tiek paruošiant tabaką į kolbą, kartais net nepažiūrima ar pakankamai įpilta vandens. Taip pat nereikia skubėti traukti, reikia mėgautis šiuo procesu, kitaip jį galite sugadinti!
  • Gerti daug vandens ar kitų skysčių. Nerekomenduojame gerti alkoholio kuomet turite užsikūrę kaljaną. Geriau pasirinkti gaiviuosius gėrimus, žaliąją arbatą ar paprasčiausiai mineralinį vandenį. Organizme trūkstant vandens gali pradėti pykinti arba skaudėti galvą.
  • Nerekomenduojama naudoti kaljaną kuomet esate alkani.Turite būti bent jau minimaliai užkandę, kitaip gali atsirasti pašaliniai poveikiai kaip galvos svaigimas ir panašiai.

kaljanai

Besirenkant kaljaną pagal savo poreikius

Kiekvienas turime skirtingus poreikius, skirtingą biudžetą. Tas pats galioja su skoniais, vieniems patinka natūralūs skoniai, kitiems įdomiau maišyti ir išrasti kuo įvairesnius neatrastus skonius. Tačiau kaljano pasirinkimas nėra toks paprastas dalykas kaip atrodo. Reikia nusimanyti apie priedus, anglis, pačius kaljanus ir jų šlangutes. Kaip ir kiekvienoje srityje tokiu atveju gelbsti specialistai – hookahshop.lt parduotuvė.  Kuri turi tūkstančius sėkėjų facebooke, nemokamai teikia begalę naudingos informacijos. Taip galite įsitikinti jų kompetencija ir profesionalumu. Jeigu nenorite pirkti, taip pat jie gali pasiūlyti kaljano nuomą. Galite netgi užsisakyti kaljanų meistrą ir jis Jums paruoš viską profesionaliai geram vakarui.

Tai yra informacinio pobūdžio straipsnis. Paruošta Melofanas