Kelionė muitinės tarpininkų pasaulyje: Ką reikia žinoti

pagal | 2023 3 sausio

Šimtmečius muitinės tarpininkai buvo labai svarbi tarptautinės prekybos dalis. Nuo senovės Kinijos šilko prekeivių iki viduramžių Europos prekiautojų prieskoniais jie padėjo palengvinti prekių judėjimą per sienas. Šiandien muitinės tarpininkai tebėra svarbi pasaulio ekonomikos dalis, padedanti prekybininkams orientuotis sudėtingoje ir nuolat besikeičiančioje tarptautinės prekybos taisyklių aplinkoje. Šiame straipsnyje nagrinėsime esminį muitinės tarpininkų vaidmenį, jų teikiamas paslaugas ir kompetenciją. Taip pat nagrinėsime kvalifikacijos ir licencijavimo reikalavimus, būtinus norint tapti muitinės tarpininku, ir tai, ko reikia, kad neatsiliktumėte nuo naujausių šios srities pokyčių. Pabaigoje geriau suprasite muitinės tarpininkų pasaulį ir tai, koks svarbus jų vaidmuo pasaulio ekonomikoje. https://www.arijus.lt/paslaugos/kroviniu-ekspedijavimas

  • Dokumentų rengimas: Muitinės tarpininkai gali padėti parengti tarptautiniam kroviniui reikalingus dokumentus, įskaitant muitinės deklaracijas ir eksporto deklaracijas. Jie taip pat išmano prekių importo ir eksporto taisykles ir reglamentus. 
  • Vertinimas: Muitinės tarpininkai išmano tarptautinėms siuntoms taikomus muitus ir mokesčius ir gali padėti klientams tiksliai įvertinti prekes. 
  • Tarifinė klasifikacija: Muitinės tarpininkai gali padėti savo klientams nustatyti teisingą jų prekių tarifinę klasifikaciją ir padėti pasirinkti tinkamą tarifinį kodą.
  • Muito grąžinimas: Muitinės tarpininkai gali padėti savo klientams pasinaudoti visomis galimomis muitų grąžinimo programomis. https://www.arijus.lt/paslaugos/sandeliavimas 
  • Muitinis įforminimas: Muitinės tarpininkai gali padėti atlikti muitinio įforminimo procedūras ir padėti savo klientams susigaudyti sudėtingose su tarptautine prekyba susijusiose taisyklėse ir dokumentuose. 
  • Konsultacijos muitinės klausimais: Muitinės tarpininkai išmano su tarptautine prekyba susijusias taisykles ir reglamentus ir gali patarti klientams, kaip geriausiai tvarkyti tarptautines siuntas.

Jungtinėse Valstijose muitinės tarpininkai turi išlaikyti muitinės tarpininkų egzaminą, kurį administruoja JAV Muitinės ir pasienio apsaugos tarnyba (CBP). Egzaminas apima tokias temas, kaip tarifų klasifikavimas, muitinės taisyklės, muitų įstatymai ir tarptautinės prekybos principai. Be to, muitinės tarpininkai turi įgyti bent dvejų metų darbo tarptautinės prekybos srityje patirtį ir gauti Federalinės jūrų komisijos (Federal Maritime Commission) licenciją. Kanadoje muitinės tarpininkai turi išlaikyti Kanados muitinės tarpininko egzaminą, kuris apima tokias temas kaip muitų įstatymai, muitinės taisyklės ir tarifų klasifikavimas. Be to, jie turi gauti Kanados pasienio tarnybų agentūros (CBSA) išduotą licenciją. https://www.arijus.lt/paslaugos/muitines-tarpininkai

Muitinės tarpininkai taip pat turi išmanyti įvairių šalių, dalyvaujančių tarptautinėje prekyboje, taisykles ir nuostatus. Jie turi išmanyti kiekvienos šalies importo ir eksporto įstatymus, taip pat įvairias muitinės procedūras, formas ir reikalingus dokumentus. Be to, muitinės tarpininkai turi išmanyti naujausias šioje srityje naudojamas technologijas. Tai apima programinę įrangą ir sistemas, naudojamas su tarptautine prekyba susijusiems dokumentams ir dokumentams tvarkyti, taip pat elektronines duomenų mainų sistemas, kurios leidžia prekybos partneriams keistis informacija.