Patarimai, kaip prižiūrėti saulės modulius, kad veiktų efektyviau 

pagal | 2023 13 kovo

Visi mes norime, kad investuoti pinigai atsipirktų kuo greičiau. Kai investuojame į saulės elektrinę, dažniausiai irgi norime, kad kuo greičiau atsipirktų kiekvienas centas. Tam, kad saulės elektrinė atsipirktų greičiau, labai svarbu tinkamai prižiūrėti saulės modulius, jog šie efektyviai veiktų. Tuomet kyla klausimas, kaip juos prižiūrėti? Pagrindinis jūsų darbas – kartais juos nuvalyti, tačiau atsargiai, atsižvelgiant į gamintojų rekomendacijas. Kai kurie mano, kad saulės modulių nereikia valyti, tačiau tai priklauso nuo to, kokioje jie padėtyje. Jeigu saulės moduliai nėra palankioje padėtyje ir purvas pats nenukrenta nuo saulės modulių, tuomet juos reikia valyti. Priešingu atveju saulės moduliai veiks mažiau efektyviai, kadangi bus apkrauti ir saulė pasieks mažesnį plotą. Išvengti šios situacijos nesudėtinga, tiesiog bent kartais juo nuvalykite.

Kaip nepažeisti saulės modulių?

Saulės modulius apsaugoti nesudėtinga, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką sako gamintojai. Kai kurie saulės modulius prižiūri netinkamai, kadangi naudoja per šiurkščias medžiagas, kurios pažeidžia modulius. Nesirinkite medžiagų, kurios gali pažeisti saulės modulius. Atkreipkite dėmesį į tai, kad saulės moduliai yra be galo jautrūs, todėl svarbu juos valyti atsargiai ir būti kantriems. Skirkite daugiau laiko, kad atsargiai nuvalytumėte saulės modulius ir nepažeistumėte paviršiaus.

Ką daryti, jeigu saulės modulis pažeistas?

Saulės moduliai turi garantiją, kuri nebegalioja, jei saulės modulių paviršius tampa pažeistas. Tad jei pažeisite saulės modulius, deja, bet nebegalėsite gauti garantijos. Visgi tai nėra vienintelis dalykas, kuris sukels finansinių išlaidų. Kadangi saulės moduliai bus pažeisti, jie veiks mažiau kokybiškai, todėl ir efektyvumas bus mažesnis. Tad akivaizdu, jog norint naudotis saulės elektrine, labai svarbu būti atidiems ir atkreipti dėmesį į tai, kad saulės moduliai gali kokybiškai veikti, jeigu yra tinkamai prižiūrimi, tačiau juo pažeidus, reikės susidurti su finansinėmis išlaidomis. Dėl to nepraleiskite galimybės pasidomėti saulės modulių priežiūra ir priemonėmis, kuriomis galima valyti saulės modulius. Tokiu būdu nereikės jaudintis dėl jų kokybės ar kitų problemų.