Ar lengvai gali būti pažeista pjovimo juosta?

pagal | 2022 23 lapkričio

Iš tikrųjų tą padaryti pakankamai nesudėtinga. Nors darbuojantis atsakingai tokie pažeidimai tikrai nebus dažni. Aišku, tai dar labai priklauso ir nuo to, kas ir kaip pjaunama. Pavyzdžiui, smulkinant jau nupjautą medį taip nutiks žymiai rečiau, negu pjaunant augantį. Kuris neretai gali prispausti pjūklą ir tuomet būtent šiai daliai kyla realus pažeidimų pavojus. Visgi, pagrindinė to priežastis netinkamas darbas ir galbūt žinių ar patirties trūkumas. Kadangi yra tam tikros taisyklės kaip reikėtų viską daryti, kad nenukentėtų nei įrankiai, nei žmonės. Bet net ir susidūrus su kažkokiais pažeidimais nerimauti nereikėtų. Nors toliau darbų tęsti gali ir nepavykti. Kadangi tai nebūtų saugu ir tuo labiau produktyvu. Tačiau ši dalis gali būti pakankamai nesunkiai pakeista kita. Ir tam nereikės didesnių išlaidų, kas taip pat pakankamai svarbu.

Kaip dažnai reiktų galąsti grandinę?

Tai labai priklauso nuo pjūklo naudojimo intensyvumo. Aišku, po kiekvieno pjovimo to daryti tikrai nebūtina, bet periodiškai pasirūpinti jos aštrumu tikrai reikės. Paprastai tą gali išduoti sumažėjęs darbo našumas. Kadangi tuomet reikia daugiau degalų bei energijos tam pačiam darbui atlikti ir tai trunka ilgiau. Tad pakankamai nesunku bus pastebėti, kada atsiras tokie požymiai. Aišku, kartais gali būti, jog pjaunant metu nukentės grandinė ar netgi pjovimo juosta. Tuomet jau reikės kiekvieną kartą individualiai įvertinti situaciją bei pažeidimus. Taip pat labai svarbus aspektas yra grandinės sąlytis su kietesniu paviršiumi. Tai gali būti tiek akmuo, metalas ar netgi gruntas. Kadangi net ir po minimalaus prisilietimo ji gali prarasti savo aštrumą. Todėl tokiais atvejais rekomenduojama iš karto pasirūpinti galandinimu ir tik tuomet tęsti darbus. Ir svarbu nepamiršti, kad tai nėra amžinas procesas ir anksčiau ar vėliau grandinę teks keisti. Bet tą tikrai galima atitolinti.

Kur ieškoti šios ir kitų detalių?

Yra tikrai ne viena specializuota parduotuvė. O kai kurias dalis galima atrasti net ir didžiuosiuose pramoninių prekių prekybos centruose. Aišku, juose pasirinkimas tikrai nebus gausus. Todėl geriausias variantas būtų apsipirkti internetu. Tuo labiau, kad pakanka vien tik paieškos sistemoje įvesti, pavyzdžiui, pjovimo juosta ir bus galima rinktis iš daugybės šių detalių. Lygiai taip pat ir su bet kuriomis kitomis. O svarbiausia, kad niekur nereikės vykti ar aplamai išeiti iš namų. Kas ne tik patogu, bet ir leidžia sutaupyti daugybę laiko. Kadangi įsigytos detalės gali būti pristatytos į pasirinktą vietą. Ir kartais netgi nereikės nieko už tai papildomai mokėti. Be to, internete galima labai nesunkiai bei greitai palyginti alternatyvius variantus ir tuomet pasirinkti geriausią iš jų. Kas kartais padės dar ir sutaupyti.