Būsto energinis sertifikatas – žinios, kurios padės sutaupyti. Pasakoja ekspertas

pagal | 2022 10 sausio

Būsto energinis sertifikatas – žinios, kurios padės sutaupyti. Pasakoja ekspertas

 

Gera gyventi tokiuose namuose, kurie yra draugiški ne tik žmogui, tačiau ir gamtai. Šiuo metu galimybės yra labai atviros, kadangi sistemų, kurios tvarios, kaip ir įrangų – pasiūla yra labai plati. Svarbiausia sužinoti kokia yra Jūsų būsto energetinė vertė ir tuo pačiu sužinojus – imtis priemonių, kurios gali pagerinti namo sandarumą ir tuo pačiu jo kokybę.

Energinio naudingumo sertifikatas – pažyma, kad jūsų namas atitinka vieną arba kitą lygį. Ja pasirūpinti reikia Jums, tačiau išduoda – tik specialistai. Apie tai kalbamės su vienu iš jų, kuris teigia, jog: „Lietuviai vis mieliau renkasi gyvenimą tvariuose namuose“.

Namų tvarkymo niuansai

Naujos statybos amai šiuo metu kuriami pagal gana griežtus A++ tipo klasės reikalavimus. Tačiau senai statybai dažniausiai reikalingas korekcijos. To nenustato įstatymas, tačiau kiekvienas žmogus, kuris nori gyventi pigiau – pats koreguoja savo namus. „Pirmiausia reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, kuris nustato lygį. Pagal į dažniausiai kuriems būsto tvarkymo planas“- pasakoja ekspertas.

Specialisto samdymas

Labai svarbu, kad vertinimo darbus atliktų pats geriausias savo sferos specialistas, kuris ne tik turi reikalingą įrangą, tačiau ir žinias. Tam, žinoma, reikalingas tik sertifikatas ekspertas.

Nepasikliaukite tais, kurie siūlo paslaugas kur kas pigiau nei esančios rinkoje. Deja, tai tikimybė, kad jie tokių paslaugų negali teikti, tad ir gautas sertifikatas, deja, neturi jokios naudos.

Paslaugų kainos padeda sutaupyti

Jeigu nesate tikras, ar toks būsto kokybės nustatymas Jums reikalingas – visada siūlome pagalvoti apie tai, kad sužinojus apie būsto lygį bei sutvarkius problemines vietas – namas ne tik bus draugiškesnei gamtai, tačiau ir Jūsų piniginei.

Daugeliui žmonių svarbu tai, kad ekologiškas namas kelia kur kas mažiau sąnaudų išlaikymui, galiausiai, yra draugiškas kiekviena iš mūsų, kadangi ir ekologija turėtų būti prioritetas“,- priduria. Džiugu, kad vis dažniau ir tampa.

Ekologija yra kiekvieno iš mūsų pasirinkimas, tačiau džiugu, kad vis daugiau žmonių stengiasi kurti ateitį, kurios atsakomybė priklauso mūsų rankose.