Dermatologas – pagalba gydyti odos ligas

pagal | 2022 7 sausio

Kai turime sveikatos problemų visada kreipiamės į tos srities gydytojus. Jei jaučiama, kad atsiranda problemos su akimis ar pradeda skaudėti nugarą, niekad nedvejojama ir skubama kreiptis į specialistą. Tačiau to negalime pasakyti, kai yra kalbama apie atsiradusias odos problemas. Dažniausiai tokias bėdas sprendžiame patys, nusipirkdami savo nuožiūra kokį nors kremą ar kitą medikamentą ir taip bandydami gydytis. Tačiau atsiradusios odos problemos gali signalizuoti atsirandančias ligas, tad jei pastebite odos pakitimus, visada kuo skubiau reikėtų kreiptis į dermatologą.

Kada pravartu kreiptis į dermatologą?

Jei ant savo kūno pastebite naujus, atsiradusius keistus darinius, oda vietomis pradeda sausėti ar atsiranda karpų, nieko nereikėtų laukti ir tuo labiau bandyti išsigydyti namų sąlygomis. Patyrę šios srities specialistai atliks reikiamus tyrimus, nustatys diagnozę ir parinks tinkamą ligos gydymą. Svarbu žinoti, kad kuo anksčiau kreipsimės pas dermatologą, tuo greičiau bus galima išspręsti odos problemas ir taip ateityje užkirsti kelią jų plitimui.

Ligos, kurias gydo dermatologai

Šiais laikais yra atsiradusių begalės įvairių odos ligų, dėl kurių yra kreipiamasi į specialistą. Tad jei skundžiatės dėl toliau išvardintų ligų, privalu kreiptis į dermatologą:

  1. Žvynelinė;
  2. Veido raudonis;
  3. Grybelinės ligos;
  4. Įvairūs bėrimai;
  5. Dermatitas;
  6. Karpos;
  7. Pigmentacijos pakitimai;
  8. Nagų pažeidimai;
  9. Egzema;
  10. Aknė

Šios pagrindinės ligos, dėl kurių žmonės dažniausiai kreipiasi į specialistą.

Kaip išsirinkti tinkamą dermatologą?

Galite rinktis iš dviejų būdų. Pirmasis yra kreiptis į polikliniką, kurioje esate registruotas. Kitas būdas – kreiptis privačiai. Kadangi pasirinkus šį būdą reikės mokėti papildomus pinigus, todėl turėtumėte atsakingai rinktis šį specialistą. Pirmiausia, reikėtų išsirinkti patinkančią kliniką, galite iš pradžių turėti kelis variantus, kol galiausiai prieisite prie vieno. Ir tada rinktis patį specialistą. Dažniausiai klinikose dirba ne po vieną dermatologą, todėl renkantis jį atkreipkite dėmesį į kitų buvusių pacientų atsiliepimus, taip pat galite atkreipti dėmesį, kokia yra gydytojo patirtis. Visi šie aspektai leis išsirinkti patį geriausią specialistą, tinkantį jums.

Greitas ir išskirtinis būdas pasikonsultuoti su dermatologu

Kartais atsitinka ir taip, kad labai staiga pablogėja odos būklė ir reikalinga greita specialisto pagalba. Kai kurios klinikos gali pasiūlyti tokią paslaugą, kuri bus suteikta per 24 val be tiesioginio kontakto su gydytoju ir nereikės laukti eilėje. Tad pirmiausia jums reikėtų kreiptis į kliniką, kuri suteikia tokią paslaugą ir užpildyti pirminį klausimyną ir kuo tiksliau ir išsamiau pateikti atsakymus į užduotus klausimus. Tuomet bus reikalingos odos pažeidimų nuotraukas. Jas pravartu daryti gerai apšviestoje vietoje, kad kaip įmanoma aiškiau būtų matoma problema. Galima padaryti net kelias nuotraukas iš įvairių kampų. Tada visą informaciją reikia patalpinti į nurodytą skiltį ir išsiųsti. Per 24 val gausite dermatologo išsamų atsakymą apie jūsų odos pažeidimus, jei reikės, bus išrašyti reikiami vaistai ir pateiktos rekomendacijos.