Garso juostų perrašymas – pagalba melomanams

pagal | 2022 22 gegužės

Daugeliui žmonių muzika pagerina nuotaiką, skatina šokti, suteikia daugiau jėgų. Tiesa, tikrai ne kiekvienam patinka tokia muzika, kokia groja per radiją. Ir nors internete galima rasti beveik bet kokio dešimtmečio dainas – daugeliui labiausiai sentimentus kelia tos, kurios buvo originaliai įrašytos dar labai senais laikais.

Šiuolaikinės galimybės

Ką daryti tokiu atveju, kai turite įrašą, tačiau nėra kaip jo pasileisti? Alternatyva yra garso juostų įrašų skaitmeninimas. Garso kasečių įrašai dažniausiai skaitmeninami trimis formatais, pasirenkant vieną iš jų: mp3, WAV ir CD-Audio. Kadangi galimybės yra plačios, kiekvienas renkasi tą variantą, kuris jam labiausiai tinka. Žinoma, galima perrašyti tikrai ne tik muziką, tačiau ir pokalbių laidas, diskusijas ir panašiai. Svarbiausia, kad jos turi būti garso juostoje, kurios perklausyti nesuskaimeninus gali būti sunku arba net neįmanoma.

Kiek kainuoja garso kasečių įrašų skaitmeninimas?

Jeigu Jums yra reikalingas garso juostų įrašų skaitmeninimas – pirmiausia reikia rasti specialistus, kurie teikia tokias paslaugas. Jų tikrai yra gana daug, tad būtinai skirkite dėmesį smulkmenomis, kol rasite Jums labiausiai tinkamą variantą.

Renkantis komandą daugelis skiria dėmesio ir kainai, kurios ribos šiuo metu yra labai plačios. Visada reikia vengti tų, kurie paslaugas atlieka ypač pigiai, kur kas pigiau nei konkurentai. Tai rodo, kad jie arba dirba nelegaliai, arba nekokybiškai. Abiem atvejais geriausia vengti, kadangi negalite būti tikras dėl paslaugų kokybės.

Galiausiai, kaina bet kuriuo atveju palyginus maža su ta nauda, kuri bus gaunama užsisakius paslaugas.

Kokia kasetė turi būti?

Kai kurie pergyvena, kad jų turima garso juosta yra per prastos kokybės, kad būtų galima ją prikelti antram gyvenimui. Svarbiausia yra jos nemesti, tačiau kreiptis į specialistus, kurie galės įvertinti jos būklę. Daugelių atveju paprasčiausiai pirmiausia ją reikia sutvarkyti, o tada jau yra atliekami skaitmeninimo darbai. Taigi, daugiau kantrybės ir tuo pačiu tarkitės su profesionalais, kadangi per skubėjimą arba per nežinojimą galima sugadinti daiktą, kuris atkuriamas be jokio vargo. Tik tam reikia įrangos bei žinių.

Išsami informacija: www.videoaudioskaitmeninimas.lt