Grandininių pjūklų tipai ir jų dalys

pagal | 2022 19 gruodžio

Nesvarbu, ar grandininio pjūklo jums reikia tik retkarčiais, ar jis jums reikalingas profesionaliam naudojimui. Rekomenduojama rinktis tik žinomų gamintojų gaminį, pavyzdžiui, STIHL. Tai, ko gero, populiariausias pasirinkimas, kai kalbama apie naujo, benzinu varomo, grandininio pjūklo įsigijimą. Be to šių pjūklų dalys parduodamos daugelyje prekybos vietų ir elektroninėse parduotuvėse, tad net ir menki gedimai neišves jūsų iš kantrybės, nes reikiamas naujas, originalias dalis greitai rasite.

Kokybiški pjūklai garantuoja patikimumą, ilgaamžiškumą ir daugybę patogių funkcijų, kurios užtikrins ne tik didesnį prietaiso naudojimo komfortą, bet ir optimalų jo veikimą. Kai kurios pjūklų dalys turėtų būti keičiamos reguliariai, kaip, kad techninis aptarnavimas, net, jei ir nesugenda. Taip yra todėl, kad ilgai naudojantis pjūklu – kai kurios jo dalys natūraliai dėvisi ir įtakoja prastesnį prietaiso darbą.

Grandininiai pjūklai – puikūs pagalbininkai, kai tenka pjauti malkas, genėti ar net kirsti medžius. Tereikia įsigyti reikiamą prietaisą pagal savo poreikius. Reikia gerai apgalvoti, kokius tiksliai darbus ketinate dirbti grandininiu pjūklu. Taip pat vertėtų apsvarstyti ir kokį jo maitinimo būdą pasirinksite (elektrinį, benzininį ar kitą). Rinkdamiesi pjūklą, atsižvelkite į savo pajamas ir prietaiso lengvą užvedimą, svorį. Viskas labai individualu.

Pirkdami naują pjūklą, nepamirškite kartu įsigyti ir reikiamų apsaugų. Ne visi prietaisai jas turi savo pakuotėse.

Grandininių pjūklų tipai:

  • Paprasti pjūklai įprastiems, nedideliems sodo darbams. Kalbant apie šiuos pjūklus svarbiausia patikimas ir nesudėtingas veikimas. Labai gerai, jei pjūklo grandinė galės sustoti per trumpą sekundės dalį, o prietaisas bus įjungiamas inercijos dėka. Sodo darbuose labai svarbu ir komfortas, todėl ieškokite nesunkaus svorio prietaiso. Puiku, jeigu jis dar turės ir antivibracinę funkciją.
  • Galingesni pjūklai, skirti didesniems darbams, pavyzdžiui, kaime. Šie didesnio našumo grandininiai pjūklai idealiai tinka įvairiems darbams, įskaitant malkų pjovimą ar aplinkos tvarkymą po audros, vėtros.
  • Profesionalūs pjūklai. Skirti sunkiausiems darbams atlikti, tai yra, ruošiant, apdirbant medieną, dirbant miške, užsiimant žemdirbyste, medžių priežiūra, aplinkos tvarkymu. Profesionalai visada perka tik patikimus ir galingus grandininius pjūklus tokiems darbams, nes čia labai svarbus našumas.

Pjūklų maitinimas

Be benzinu varomų grandininių pjūklų, galima įsigyt ir:

  • Akumuliatorinius pjūklus. Juos klientai dažniausiai renkasi dėl tylaus veikimo, lengvo transportavimo ir paprasto įkrovimo. Su šiais pjūklais galima dirbti beveik bet kur ir bet kada – jie itin patogūs bei universalūs.
  • Elektrinius pjūklus. Jie jungiami tiesiogiai į maitinimą ir suteikia tikrą efektyvumą. Šie pjūklai lengvi, greitai įsijungia ir turi praktiškai begalinį, nepertraukiamą veikimo laiką, nes yra maitinami tiesiogiai iš elektros lizdo. Vienintelis jų trūkumas tas, kad dėl laidų yra ribojamas pjūklo mobilumas, bet reikalui esant, galima panaudoti vieną ar kelis statybinius ilgintuvus.