Kaip žinoti kad automobiliui reikia ratų suvedimo?

pagal | 2022 22 gruodžio

Ratų suvedimas yra vienas iš automobilio techninės priežiūros parametrų, kurį reikia laikas nuo laiko patikrinti ir sureguliuoti. Ratų suvedimas yra svarbus, nes turi įtakos vairavimo komfortui, mažina pasipriešinimą (taigi ir degalų sąnaudas) ir prailgina padangų tarnavimo laiką. Taigi, kaip žinoti, kad automobiliui reikia ratų suvedimo?

Kaip vairuotojas gali atpažinti, jog ratų suvedimas yra neteisingas?

Vairuotojas gali nesunkiai atpažinti, kad automobilio ratų suvedimas yra blogas. Simptomai yra gana lengvai atpažįstami.

Dažniausiai pasitaikantis simptomas yra tas, kad važiuojant automobilis traukia į vieną pusę. Gerai eksploatuojamas automobilis, kurio ratų suvedimas tinkamai sureguliuotas, tiesiame kelyje turėtų lengvai išlaikyti kryptį tiesioje linijoje, vairuotojui neliečiant vairo, bent keliasdešimt metrų.

Be to, kai yra blogas ratų suvedimas, be reikalo apkraunama vairo stiprintuvo sistema (hidraulinė ir elektrinė), todėl ji greičiau dėvisi.

Kitas simptomas, taip pat susijęs su padangomis, yra spartesnis padangų dėvėjimasis. Tai vadinama protektoriaus nudilimu, dėl kurio padangos greitai ir netolygiai dėvisi. Ar po padangų keitimo jas reikėtų suvienodinti? Taip. Tai reikėtų atlikti įsigijus naujas padangas.

Ar neteisingas ratų suvedimas turi įtakos automobilio saugumui?

Taip, deja, blogai sureguliuotas ratų suvedimas turi įtakos jūsų automobilio saugumui. Kokiu būdu?

  • Vairuotojas turi nuolat koreguoti automobilį, kad šis važiuotų tiesia linija. Tai gali varginti vairuotoją, todėl jis gali nespėti pakankamai greitai reaguoti į kitus pavojus.
  • Vairuotoją nervina komforto trūkumas vairuojant.
  • Dėl netinkamai sureguliuotos pakabos geometrijos greičiau dėvisi padangos ir protektorius, kuris netolygiai susidėvėjęs neigiamai veikia sukibimą su kelio danga. Kaip žinoma, nuo sukibimo su kelio danga priklauso vairo mechanizmo reakcija, stabdymo kelias ir aktyviųjų saugos sistemų, tokių kaip ABS, ASR ir ESP, veikimas.
  • Netinkamai sureguliuotas ratų suvedimas pagreitina automobilio pakabos komponentų nusidėvėjimą. O susidėvėjusi pakaba vėlgi turi tiesioginės įtakos automobilio saugumui.

Kada reikia reguliuoti ratų suvedimą?

Ratų suvedimą reikia reguliuoti, kai:

  • Automobilyje sumontuotos naujos padangos;
  • Buvo suremontuoti ir pakeisti vairo mechanizmo komponentai (krumpliaračiai, traukės, trauklių antgaliai), suremontuota pakabos sistema (svirtys, amortizatoriai);
  • Vairuotojas įvažiavo į didelę duobę;
  • Pasirodė anksčiau šiame straipsnyje minėti simptomai, būdingi netinkamai pakabos geometrijai.

Kur atlikti ratų suvedimą?

Profesionalias paslaugas teikiančiame autoservise, daugiau informacijos apie teikiamas paslaugas galite rasti jų internetinėje svetainėje. Ratų suvedimą atlieka specialistai, turintys prieigą prie automobilio gamyklinių duomenų. Patiems to atlikti neįmanoma.