Pagal ką pasirinkti rekuperatorių?

pagal | 2022 22 gruodžio

Aukštos temperatūros rekuperatorius turi daug privalumų, įskaitant energijos nepriklausomumą ir ilgaamžiškumą. Rekuperatoriaus efektyvumas nenusileidžia kitiems įeinančios terpės šildymo prietaisams, tačiau būtina pasirinkti tinkamą variantą.

Kaip veikia rekuperatorius?

Rekuperatorius yra šilumokaitis, kuriame įeinantys srautai šildomi išeinančia terpe. Šilumos perdavimas vyksta per sieną, kuri atskiria terpę, o efektyvumui padidinti įrenginyje gali būti įrengti keli kanalai. Veikimas labai priklauso nuo šilumą sugeriančio paviršiaus ploto, daugeliui modelių tai yra veiksnys, lemiantis šilumokaičio dydį.

Šiandieninėje būsto architektūroje yra daug kambarių, koridorių, kampų ir įvairiausių nuostabių vietų, kur gali atsirasti drėgmė ir pelėsis. Drėgmės kambaryje gali atsirasti valant namus, prausiant dušą, net kvėpuojant. Pirmasis blogos ventiliacijos požymis yra langų kondensatas. Kambario kampuose ir ant lubų gali atsirasti mažų juodų dėmių. Būtinas patalpų vėdinimas. Tinkamas ir subalansuotas vėdinimas pašalina teršalus, suteikia daugiau energijos dienos metu ir pagerina miego kokybę bei nuotaiką, o deguonies pakanka.

Rekuperatoriaus tipai

Rinkoje yra įvairių tipų šilumokaičių:

  • Vamzdis;
  • Rotacinis;
  • Kameros tipo;
  • Plokštelė;
  • OPT rekuperatoriai.

Renkantis šilumokaitį reikia vadovautis eksploatavimo sąlygomis ir šilumokaičio paskirtimi. Taip pat svarbi laisva erdvė šilumokaičiui įrengti: priklausomai nuo įrenginio tipo, nedidelis šilumokaičio dydis gali neleisti pasiekti norimo našumo (nepakankamas šilumos perdavimo paviršiaus plotas).

Kuris rekuperatorius geresnis?

Paprastai vairavimo kriterijus renkantis rekuperatorių yra nedideli įrenginio matmenys, tačiau tuo pačiu rekuperatorius turi turėti pakankamai galios, kad atitiktų reikiamo lygio temperatūros palaikymo reikalavimus. Šiuos reikalavimus atitinka OPT rekuperatoriai, kurie yra susiję su naujos kartos šilumokaičiais.

Kaip išsirinkti rekuperatorių? 

Šilumokaitį turi pasirinkti patyręs inžinierius. Tokiu atveju rekuperatoriaus įrengimas leis gauti norimą įeinančios terpės temperatūrą, kuri naudojama technologinių procesų efektyvumui pagerinti. Apskaičiuojant šilumokaitį, naudojami duomenys apie įėjimo ir išleidimo temperatūras, santykinę oro drėgmę, patalpos tūrį ir daugybę kitų svarbių faktorių. Specialistai apskaičiuos reikiamą šilumos perdavimo paviršiaus plotą ir įrenginio matmenis. Gaminant šilumokaitį pagal individualų užsakymą pagal atliktus skaičiavimus bus užtikrintos optimalios sąlygos patalpoje.  Rekuperatorius yra šilumokaičio tipas, kuriame kiekvienam skysčiui yra atskiri tekėjimo takai visuose jo kanaluose ir šiluma perduodama per skiriamąsias sieneles. Dauguma rekuperatorių veikia kaip priešpriešinio srauto šilumokaičiai. Tokiu atveju specialistai taip pat įvertina visus susijusius aspektus su rekuperacinės sistemos įrengimu, instaliavimu ir parenka jums tinkamus rekuperatorius.  Daugiau informacijos rasite puslapyje: el-vent.com.