Ikimokyklinis ugdymas: ką apie jį privalo žinoti kiekvienas?

pagal | 2023 31 gegužės

Šiais laikais be jokio mokslo tikriausiai neapsieitų nei vienas. Ir drąsiai galima teigti tą, kad mokytis bet ko niekada nėra per vėlu, o kuo anksčiau tai pradėsi, tuo gyvenime bus lengviau. Tai jeigu pradėsime kalbėti nuo pačio pirmo žingsnio, kada verta pradėti mokytis, tikriausiai daugelis atsakytų, kad pirmieji mokslai prasideda darželyje. Aišku, tai nėra matematika, rašymas ar skaitymas. Gyvenime pradedame mokytis nuo elementarių ir paprastų dalykų, kurie, galime garantuoti, bus naudingi kiekvienam. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti daugiau apie ikimokyklinį ugdymą privačiuose darželiuose, ką apie jį turi žinoti kiekvienas.

Iš ko susideda ikimokyklinis ugdymas?

Ikimokyklinis ugdymas susidėti gali iš labai skirtingų dalykų. Aišku, jų gairės daugmaž gali būti panašios, bet šakos skirtis. Todėl tikrai yra labai sunku įvardinti konkretų modelį, tuo labiau, kad kiekvienas privatus darželis kreipiasi į skirtingus specialistus, kad jiems būtų parengiamos atitinkamos programos. Tačiau ikimokyklinis ugdymas tikrai susijęs su tarpusavio bendravimu, įvairiomis emocijomis, socializacija ir kitais panašiais dalykais, kurie mums yra reikalingi kiekvieną dieną, todėl jų mokytis turime nuo pat mažų dienų. Žinoma, kai kurie dalykai išeina labai natūraliai, tad net papildomo ugdymo ir nereikia.

Kaip ikimokyklinio ugdymo galima išmokti?

Vėlgi, toks klausimas yra labai individualus, nes kiekvienas privatus darželis gali naudoti skirtingo mokymo procesus. Vieni gali naudoti žaidybinę formą, kiti rodyti pavyzdžius, dar kiti daryti viską natūraliai. Yra puiku, kad mokyti ikimokyklinio ugdymo nėra vieno varianto, ir visos pasirinktos galimybės yra tikrai geros. Tikriausiai pats didžiausias iššūkis yra pritraukti mažuosius, juos sudominti. Bet kadangi privačiuose darželiuose dirba geriausi specialistai, galime garantuoti, kad jie tai moka padaryti kuo puikiausiai, jie gali prisitaikyti prie vaikų ir perteikti žinias taip, kaip yra patogu.

Ar ikimokyklinio ugdymo pagrindai kiekviename darželyje yra skirtingi?

Į šį klausimą tikriausiai galima atsakyti, kad ne, jie panašiai yra vienodi, nes kiekvieną vaiką reikia pradėti mokyti nuo elementarių dalykų, kurie yra naudojami kasdieniame gyvenime. Tad net ir mažiausias vaikas atėjęs į darželį iš karto gaus tam tikrus ikimokyklinius įgūdžius ir tai nebūtinai turi būti susiję vien tik su mokymusi. Aišku, kiek vėliau toks ugdymas gali skirtis, bet neverta jaudintis, nes tikrai pagrindinius įgūdžius jūsų vaikas įgaus lankant privatų darželį.