Kaip medicinos laboratorijoms gali padėti informacinė sistema

pagal | 2023 20 birželio

Šiuolaikinės medicinos laboratorijos, kaip ir visos kitos verslo sritis, turi siekti modernumo. Todėl, viena iš sprendimų yra pritaikyti informacinę sistemą. Tai suteikia daugybę pranašumų ir greičiau nurodo tikslius duomenis. Šiandien sužinosite, kodėl informacinė sistema yra būtina medicinos laboratorijoms, kokie yra pranašumai, palyginti su rankom vedamomis sistemomis ir kokios papildomos funkcijos suteikia informacinė sistema modernioms laboratorijoms.

Kuo šios sistemos gali padėti?

Medicinos laboratorijoms informacinė sistema yra būtina, nes ji suteikia galimybę automatiškai registruoti testavimo duomenis, kad laboratorijos darbuotojai neperkrautų rankomis vedamos informacijos ir papildomai darbo laiko nešvaistytų registracijai. Taip, yra sumažinama klaidų tikimybė, nes duomenys yra įvedami nebe rankiniu būdu, o automatiškai. Ši sistema suteikia galimybę greičiau gauti tikslesnius rezultatus, kurie tampa prieinami su mažiau nepastovumo ir nemažesnius kainų tarifus.

Be registravimo funkcijos, informacinė sistema taip pat suteikia laiko taupymą. Tai yra labai svarbu medicinos laboratorijoms, kurios susiduria su dideliu duomenų srautu, o rankinio darbo našumas vis mažėja. Jau nekalbant apie tai, jog informacinė sistema suteikia papildomas funkcijas, susijusias su darbu ir tyrimų administravimu. Darbuotojai neretai gali iš anksto užsiregistruoti savo darbo laikus, savarankiškai planuoti savo laiko naudojimą.

Taip pat informacinė sistema turi papildomų funkcijų, kokių nėra rankų vedimose sistemose. Pavyzdžiui, sistema gali analizuoti medžiagų išmatavimus ir nedelsiant sutelkti dėmesį į tuos rodiklius, kurie yra iškirsti iš normos. Tai leidžia greitai identifikuoti sveikatos problemas, kad pacientams būtų greičiau nurodytos tinkamos diagnozės ir gydymo procedūros.

Be šių pagrindinių funkcijų medicinos laboratorijų informacinė sistema suteikia daugybę kitų privilegijų. Ypač, svarbu paminėti gydymo planų tvarkymą ir pacientų sekimą. Informacinė sistema suteikia pacientams galimybę užsiregistruoti internetu, užpildyti savo duomenis, ir gauti tyrimų rezultatus tiesiogiai. Žinoma, informacinė sistema suteikia galimybę diegti modernias praktikas, pvz. Laikiną gydymo planų priskyrimą taip, kad gydytojai galėtų prižiūrėti pacientų būklę nuotoliniu būdu.

Kurias įmones rinktis sistemų įdiegimui Lietuvoje?

Vienareikšmiškai rekomenduojame Dineta.eu, kuri teikia elektroninių medicininių įrašų sistemas ir kitus sprendimus medicinos laboratorijoms. Pagrindiniai jų privalumai – patirtis rinkoje (daugiau nei 10 metų), profesionalus klientų aptarnavimas, aukšta produktų kokybė ir konkurencingos kainos. Be to, Dineta.eu siūlo platų paslaugų spektrą, pavyzdžiui, diegimo ir personalo mokymo, techninės pagalbos ir sistemos pritaikymo pagal poreikius.