Ką verta žinoti apie boilerius?

pagal | 2022 3 birželio

Turbūt šiandien savo kasdienybės negalėtume įsivaizduoti be karšto vandens. Puiku, jeigu namuose įrengtas centrinis vandentiekis ir juo rūpintis nereikia. Tačiau šiais laikas daug kas patys statosi namus ir viską planuojasi nuo pat pamatų. Ir dažnai, tokiuose namuose karšto vandens problemas išsprendžia boileris. Tai yra praktiškas, pigus ir patvarus būdas pašildyti ne tik vandenį, bet ir pačius namus. Tad ką svarbaus reikėtų žinoti apie pačius boilerius, papasakosime šiame straipsnyje.

Boilerių rūšys

Šiandieninėje pasiūloje galima rinktis iš begalės boilerių rūšių. Tad jau iš anksto daugmaž reikėtų žinoti, kokio varianto norite. O jeigu išsirinkti yra sunku, visada pravartu pasikonsultuoti su specialistais, kurie galės parinkti patį geriausią variantą pagal jūsų poreikius. Tad sprendimą galite daryti tarp elektroninių ar kombinuotų rūšių. Pastarosios yra pačios populiariausios ir perkamiausios, nes jų kainos ir kokybės santykis yra pats palankiausias.

Talpa

Rodos, kad renkantis boilerį, nedidelį dėmesį skiriame į talpą. Tačiau, kad gyventi namuose būtų komfortabilu ir karšto vandens niekada nepritrūktų, visada pravartu atsižvelgti į jo tūrį. Dažniausiai jis renkamas pagal tai, kiek šeimoje yra asmenų. Aišku, svarbu per daug neapsiskaičiuoti, nes kuo didesnis bus boileris, tuo brangiau jis kainuos, išlaikymo kaštai taip pat bus didesni. Verta apsvarstyti ir tai, kad po neilgo laikotarpio šeimoje gyvenančių narių sumažės, jei išvyks gyventi kitur, tai galvojant į ateitį, galbūt geriau rinktis šiek tiek mažesnę talpą ir taip galėsite sutaupyti.

Vertikalus ir horizontalus

Visiškai nieko nenusimanant apie boilerius retas, kuris pastebėtų, kad jie gali būti montuojami vertikaliai arba horizontaliai. Pats geriausias variantas būtų tas, kad pirmiausia išsirinktumėte vietą, kurioje jis bus montuojamas, ją išsimatuotumėte ir tik tada rinktumėtės jo variantus. Nes darant sprendimą iš kitos pusės, tai yra pirmiausia išsirinktumėte tinkamą boilerį, o po to jį matuotumėte, neretai norimoje vietoje jis netilptų, o tada reikėtų daryti pakeitimus, kurie gali kainuoti nemažas išlaidas.

Boilerio priežiūra

Boleriai prižiūrimi visai nesudėtingai, jie nereikalauja didelio dėmesio. Aišku, minimali priežiūra vis tiek yra reikalingas, nes jei visiškai jam neskirsite dėmesio, jis gali kur kas greičiau susidėvėti. Dažniausiai norėdami atlikti smulkius darbus, specialistai nėra būtini, viską galite atlikti namų sąlygomis. Tačiau prieš perkant, nepamirškite pasiteirauti prekybos vietoje ar išsirinkta boilerio rūšis turi tam tikrą specifinę priežiūrą.