Ką pravartu žinoti apie vairavimo mokyklas?

pagal | 2021 14 gruodžio

Ką pravartu žinoti apie vairavimo mokyklas

Kiekvienas norime išsirinkti pačia geriausią vairavimo mokyklą, kad kaip įmanoma greičiau galėtume išsilaikyti vairavimo egzaminą ir, žinoma, geriausiai iš pirmo karto. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vairavimo mokyklą, kaip už šiuos kursus galima susimokėti ir kokias vairavimo kategorijas galima laikyti tokiose mokyklose, plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip išsirinkti vairavimo mokyklą

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai nėra labai didelis skirtumas, kuri vairavimo mokykla geriausiai pasirinkti, nes juk visos mokyklos turi vairavimo instruktorius, mokomuosius automobilius ir visose vyksta vairavimo teorijos paskaitos. Tačiau pasigilinus, galime rasti nemažai kriterijų, pagal kuriuos reikėtų rinktis šias mokyklas. Tad kriterijai būtų tokie:

 • Mokyklos atstumas nuo namų. Kaip žinia, lankant vairavimo mokyklą, į ją reikės atvykti bent kelis kartus per savaitę, tad susidarys nemažai laiko, vien kol nuvyksite iki pasirinktos mokyklos. Tad ją patartina rinktis, kaip įmanoma arčiau namų, kad būtų sugaišta kaip įmanoma mažiau laiko.
 • Atsiliepimai. Ne ką svarbesnis dalykas yra buvusių mokinių atsiliepimai apie pačią vairavimo mokyklą. Prieš užsirašant į vieną iš jų, būtinai paskaitykite atsiliepimus ir į juos atsižvelkite.
 • Atsiliepimai apie vairavimo instruktorius. Tai taip pat labai svarbu, nes jie bus patys pagrindiniai žmonės, kurie suteiks žinių ir mokys jus praktiškai vairuoti. Tad turite rinktis atsakingai, nes nuo to gali priklausyti jūsų egzamino ateitis.
 • Papildomos naudos. Kai kurios mokyklos gali pasiūlyti paketus, į kuriuos, kaip pavyzdys, įskaitytos papildomos pamokos, ar papildomi teorijos bilietų sprendimai. Tai taip pat yra svarbu, nes turite pasiimti maksimaliai žinių už priimtiną kainą.
 • Kursų kaina. Tai taip pat labai svarbus aspektas. Kaip žinai, vairavimo mokyklų pamokų kainos skiriasi, tad suraskite patį vidurį, kuris jums bus tinkamiausias ir teiks didžiausią naudą.

Kokiais būdais galima sumokėti už vairavimo kursus

Vairavimo mokyklos pamokas galima apmokėti įvairiais būdais. Yra įprastiniai būdai, kur sumokėti galima iš karto už visą kursą, taip pat galima mokėti dalimis, jei žinote, kad per nustatytą laiką, galėsite sutaupyti reikiamą sumą pinigų. Bet jei šiuo laikotarpių neturite santaupų ir sumokėti už kursus negalite, yra siūloma paslauga, tai yra pasiimti paskolą, kad galėtumėte apmokėti kursų kainą. Taip galėsite iš karto mokytis tiek teorijos, tiek praktikos ir kas mėnesį mokėti nustatytą pinigų sumą. Taip nereikės iš karto atiduoti visų santaupų (jei jas turite) arba išpildyti savo norą ir kas mėnesį mokėdami po nedidelę sumą turėti vairuotojo teises.

Kokias vairavimo kategorijas siūlo vairavimo mokyklos

Dažniausiai vairavimo mokyklos gali pasiūlyti ne mažą spektrą kategorijų, kurias galite išsilaikyti. Tad jei svajojate ne vien tik apie lengvojo automobilio teises, štai kokias kategorijas dar galite įgyti:

 • AM – lengvųjų keturračių ir mopedų kategorija.
 • A1, A2, A – motociklų ir triračių kategorija.
 • B1 – keturračių kategorija.
 • B, BE – lengvųjų automobilių ir lengvųjų automobilių su priekaba kategorija.
 • C1, C1E, C – vilkikų ir vilkikų su puspriekabėmis ir priekabomis kategorija.
 • D1, D1E, DE – autobusų kategorija.
 • T – troleibusų kategorija.