Kada yra reikalingas kilnojamo turto vertinimas?

pagal | 2022 17 kovo

Kada yra reikalingas kilnojamo turto vertinimas?

Kiekvienas turto objektas gali būti įvertintas tam tikra pinigų suma. Labai svarbu viską aiškiai ir suprantamai apibrėžti. Tikrai tokie darbai nevyksta kaip kas nors gali pagalvoti vertę nustatant „iš akies“. Turto vertinimas yra atliekamas šios srities profesionalų ir šiam darbui yra ruošiamasi, mokomasi bei nuolat tobulinamos žinios. Vertė yra pateikiama skaičiuojant bei analizuojant duomenis. Tam, kad būtų atliekama ši paslauga, bendrovė ar individualus asmuo turi teisę verstis turto ir verslo vertinimo veikla.

Žinoma, kiekvieną sezoną ar laikui bėgant turto vertė kinta atsižvelgiant į ekonominę, politinę, geopolitinę ir kitas situacijas šalyje bei pasaulyje. Tad tiek nekilnojamo, tiek ir kilnojamo turto vertinimas yra paklausi paslauga norint sužinoti, kiek kainuoja Jūsų turimas turtas.

Kiekvienas iš mūsų turime ne vieną kilnojamo turto vienetą. Kilnojamasis turtas, dar kartais yra vadinamas kilnojamuoju daiktu. Taigi jo lokaciją galime keisti gana lengvai, kai jo paskirtis nepakinta, vertė nėra sumažinama. Tai gali būti daugelio mūsų turima transporto priemonė, technikos priemonės, tam tikros miško, sodų, žemės ūkio želdinių ar produkcijos vienetai, ar net baldai ir kitas pats įvairiausias bei kartu nestandartinis turtas.

Kilnojamo turto vertinimas yra atliekamas ne tik, kai iš smalsumo norima sužinoti daikto vertę. Vienas dažniausių variantų, kai prireikia sužinoti technikos objekto, automobilio ar kito objekto vertę yra jo savininko pasikeitimas (daiktas gali būti tiek perkamas, tiek ir parduodamas). Taip atsitinka, kai turtas yra paveldimas, dovanojamas, mainomas ar tiesiog perduodamas. Dar galimi ir kiti scenarijai, kai būtina išsiaiškinti, kokia yra kilnojamo turto vertė. Tai situacijos, kuomet turtas gali būti apmokestinamas, deklaruojamas arba jis gali būti įkeičiamas siekiant gauti finansavimą iš banko ar iš kitos kredito institucijos, to pageidaujant turto savininkui arba turto vertinimo užsakovui. Taip pat turto vertinimo ataskaita bus reikalinga ir parduodant objektą vykstant bankroto procedūroms.

Visa procedūra gali trukti nuo kelių iki keliolikos dienos. Kiekvienas objektas bei situacija yra individuali, tad tik turto vertintojas galės Jums tiksliau atsakyti į iškilusius klausimus.