Kaip statoma segmentinė tvora?

pagal | 2022 21 kovo

Kaip statoma segmentinė tvora?

Nors tvora yra dažnai nepastebimas namų aspektas, ji tarnauja įvairiems naudingiems tikslams. Nuo kiemo apsaugos nuo gyvūnų ir galimų įsibrovėlių iki papildomos kliūties nuo atšiaurių oro sąlygų ir triukšmingų kaimynų. Tvoros pastatymas gali pareikalauti daug laiko ir darbo, todėl prieš pradedant tvoros projektą būtų gerai išmokti kai kurių pagrindinių dalykų.

Patikrinkite nuosavybės linijas

Net negalvokite kasti vietos savo tvorai, kol neatliksite tyrimų. Tvoros statyba gali būti labai reguliuojama, tai gali priklausyti nuo jūsų miesto, rajono ar vietinės namų savininkų asociacijos.

Be to, taip pat turėsite patikrinti ir pažymėti nuosavybės liniją, kad nustatytumėte, kur tiksliai galite pastatyti tvorą. Peržiūrėkite savo namų sklypo dokumentus – oficialų savo nuosavybės žemėlapį, kuriame nurodytos jo ribos ir išmatavimai. Jei to neturite, kopiją galite gauti iš žemėtvarkininkų.

Kai atliksite visus tyrimus, jums naudinga kartu su kaimynais peržiūrėti savo tvoros planus. Įsitikinkite, kad nestatote to, kas vargins akis arba kaip nors trukdys jiems matyti.

Pasirinkite tvoros tipą

Atlikę tvoros nuosavybės linijos tyrimą, dabar esate pasiruošę pasirinkti tvoros tipą. Yra keletas skirtingų tvorų rūšių, tačiau savo tipinei tvorai tikriausiai ketinate rinktis lengvas ir paprastai surenkamas konstrukcijas,  kurios dažniausiai yra pagamintos iš surenkamų segmentų. Tokiu atveju turėsite nuspręsti, kokio stiliaus tvorą norite statyti, kad išsiaiškintumėte, kokio pločio tvoros plokštės yra. Skydelių specifikacijų žinojimas taip pat turės įtakos tvoros planavimui ir matavimui. Segmentinė tvora statoma labai paprastai. Pirmiausiai reikia įbetonuoti tvoros stulpus vienodais intervalais tarp jų (priklausomai kokio dydžio yra jūsų pasirinktos tvoros segmentas). Turite nuspręsti, ar jums reikalingas pamatas ar užteks tik stulpų. Jeigu jums reikia ir pamato, tuomet, įbetonavus stulpus yra daromas klojinys pamatui, bet dažnu atveju to nereikia. Taip pat galima naudoti ir surenkamas betonines plokštes vietoje pamato. Kai stulpai tvirtai stovi, tuomet galima kabinti ir tvoros segmentus. Jie labai paprastai prisukami specialiais laikikliais ir varžtais.

Pasiruoškite įrankius ir medžiagas

Kai jūsų tvora išmatuota ir išdėstyta, laikas rinkti įrankius ir medžiagas. Štai ko jums reikia norint pastatyti segmentinę tvorą: grąžto stulpų skylėms, ruletės, gulščiuko, varžtų, suktuvo, tvoros stulpų, segmentų, betono mišinio.

Daugiau informacijos rasite paspaudę ant nuorodos: https://www.kiemoprojektai.lt/lt/tvoros/segmentines-tvoros.htm