Kalbėjimo potemės: ką verta apie jas žinoti?

pagal | 2023 20 spalio

Kai pereiname į aukštesnes klases, suprantame, kad nenumaldomai artėja patys įvairiausi atsiskaitymai. Tai yra teks laikyti pasirinktus egzaminus ir nei vienas neapsieis be kalbėjimo. Kai kam toks kalbėjimas gali pasirodyti pakankamai nesunkus, nes juk tiesiog susidėlioji planą ir pagal jį viską pasakoji. Tad didelio jaudulio ar nežinojimo tikrai neturėtų būti. Tačiau kaip bebūtų, realybė yra visai kitokia. Kai kurie taip jaudinasi, kad net nors ir pasiruošia, tačiau sunku pratarti žodį. Kartais net duoti patarimus, ką daryti gali būti pakankamai sunku, nes kiekvienas žmogus reaguoja vis kitaip, tad kas tiks vienam, nebūtinai tiks kitam. Tad šiame straipsnyje norime jus šiek tiek plačiau supažindinti su kalbėjimo potemėmis, ką verta apie jas žinoti daugiau.

Iš kokių potemių galima rinktis?

Tikslaus atsakymo pateikti nėra galimybės, nes kiekvienais metais jos būna vis kitokios. Sužinoti apie jas galima tik tada, kai jos būna paskelbtos. O jos keičiamos kiekvienais metais dėl labai paprastų dalykų, tai yra, kad patys mokiniai stengtųsi ir viską ruoštųsi individualiai, o ne tiesiog paprašytų anksčiau metais baigusių mokinių pagalbos, kad jiems duotų tą, ką jie  ruošiesi pernai. Taip nebūtų jokio progreso ir pats atsiskaitymas netektų prasmės. Aišku, verta žinoti ir tai, kad kai kuriais metais pačios kalbėjimo temos gali sutapti ar būti kiek panašios, tačiau kalbėjimo potemės skirsis, tad bet kuriuo atveju, darbo įdėti tikrai reikės.

Kiek laiko verta mokytis?

Kaip ir minėjome anksčiau, kiekvienas esame skirtingas, tad ir pats mokslas kiekvienam yra skirtingas. Nors ir paduotume vienodą mokymosi medžiagą skirtingiems žmonėms, tačiau kol jie viską tinkamai išmoktų, užtruktų skirtingas laiko tarpas. Todėl labai sunku įvertinti, kiek tiksliai reikia mokytis, kad savo tema pašnekėtumėte nepriekaištingai ir gautumėte patį didžiausią balą. Vieniems galbūt užteks vos kelių dienų, kitiems reikės kelių savaičių. Tačiau kad ir kiek laiko visa tai užtruktų verta žinoti tai, kad laiko investuoti tikrai reikia, tad daugiau ar mažiau, vis tiek teks pasimokyti.

Kada geriausias metas pradėti mokytis pasirinktą kalbėjimo potemę?

Kuo anksčiau bus pradėti visi darbai, tuo galėsite būti užtikrinti, kad galutinis rezultatas bus pats geriausias. Todėl jau kai bus paskelbtos kalbėjimo potemės ir jas pasirinksite iš karto verta pradėti viską mokytis ir ruoštis. Taip tikrai turėsite užtektinai laiko, nereikės skubėti ir verstis per galvą, kad viską spėtumėte laiku.