Kokią svarbą odos priežiūroje atlieka veido tonikas?

pagal | 2022 27 birželio

Ilgainiui veido priežiūra tampa įprastas dalykas ir jai produktai renkamiesi dažniausiai tokie patys. Puiku, jeigu šiek tiek daugiau nusimanote apie veido priežiūrą ir jai tinkančius ir reikalingus produktus ir jų nepraleidžiate ir naudojate. Tonikas veidui vienas iš tokių priemonių, kurių moterys kardinaliai atsisako ir nenaudoja, nes mano, kad tai nėra reikalinga priemonė, nes kitos naudojamos kuo puikiausiai gali jį atstoti, o kitos atvirkščiai, tokią priemonę naudoja kasdien. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie veido toniką, ar jis iš tiesų yra toks reikalingas.

Tonikas neskirtas valyti veido odai

Dažniausia priežastis, kodėl veido tonikas nėra naudojamas, nes nėra aiški jo paskirtis. Daugelis mano, kad jis skirtas nuvalyti nešvarumus. Bet kadangi daugelis naudoja veido prausiklį, tai mano, kad antros priemonės, kuri pašalintų nešvarumus, nereikia. Tačiau tonikas veidui turi visai kitokią funkciją. Jo pagrindinis veikimo principas yra atgaivinti veido odą ir paruošti naudoti kitus produktus. Jis gali paskatinti kitų medžiagų stipresnį veikimą ir įsigėrimą į odą. Todėl jeigu tonikas yra naudojamas kaip valiklis, tuomet jį naudojate ne pagal paskirtį. Juo oda turėtų būti valoma, kai ji yra švari ir nuplauta veido prausikliu.

Kokias pagrindines funkcijas atlieka veido tonikas?

Kaip ir minėjome anksčiau, veido tonikas skirtas atgaivinti odą, paruošti ją tolimesnių priemonių naudojimui. Aišku, nors tai ir nėra jo funkcija – valyti veido odą nuo nešvarumą, tačiau automatiškai jį naudojant po prausiklio ir jei tinkamai ji nebuvo nuplauta, tonikas padės ją nuvalyti galutinai. Ypač tokia priemonė naudinga toms, kurios skundžiasi riebesne ar mišria veido oda. Veidą padengus toniku, jis padeda ją stabilizuoti.

Ar veido toniką reikėtų derinti prie odos?

Į šį klausimą vienareikšmiškai galima atsakyti taip, jis turėtų būti derinamas prie odos tipo, kaip ir kitos priemonės, kurios naudojamos veido odai. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tonikai yra vienodi ir nėra skirtumo, kokį pasirinkti. Tačiau pasigilinus į jų sudėtį matysite, kad jie gali būti skirtingi ir naudojami individualiai mišriai, sausai ar riebesnei veido odai. Juk nereikia tikėtis gero rezultato, jei jūsų oda sausa, o tonikas bus naudojamas riebiai odai. Tokiu būdu galima tikėtis netgi odos būklės pablogėjimo. Todėl tonikus reikėtų rinktis ne tik pagal odos tipą, bet kad jų sudėtis būtų sudaryta iš tinkamų ir aukščiausios rūšies produktų.