Kraujo tyrimai: ką apie juos reikėtų žinoti?

pagal | 2022 12 lapkričio

Gydytojai norėdami pamatuoti kraujyje esančių ląstelių, baltymų ar kitų medžiagų būklę kraujyje neretai gali užsakyti specialius testus. Dažniausiai tai yra kraujo tyrimai, kurie yra atliekami laboratorijose naudojant specialius metodus, įrangą ar net chemines medžiagas. Kartais juos rekomenduojama atlikti net atliekant paprasčiausią sveikatos apžiūrą ar net pildant medicininę knygelę, ypač jeigu dirbate sveikatai pavojingesnį, fizinį darbą. Kitais atvejais tokie testai yra naudojami šiais tikslais:

  • Padėti diagnozuoti specialias ligas (cukrinį diabetą ar pan.) bei stebėti jų progresą ir suprasti ar taikomi medikamentai veikia;
  • Stebėti inkstų, širdies, kepenų bei skydliaukės darbą;
  • Stebėti kaip Jūsų imuninei sistemai sekasi kovoti su įvairiomis infekcijomis.

Kraujo tyrimai visais atvejais yra atliekami tik sveikatos priežiūros specialistų, profesionalų, kurie puikiai supranta ne tik kaip išgauti norimus rezultatus, bet ir galimus procedūros sukeliamus sunkumus pačiam pacientui. Kaip galima suprasti iš pačio pavadinimo, kad visais atvejais norint atlikti tyrimą yra reikalingas mėginys, kuris dažniausiai yra paimamas iš paciento venos. Tam yra naudojamas švirkštas, kuris surenka skysčius į specialias medicinines talpas, kurios vėliau yra perduodamos į laboratorijas, o jose yra atliekami išsamūs tyrimai. Visos procedūros metu dažniausiai yra jaučiamas nedidelis gėlimas ar skausmas, ypač tuo metu, kai adata bedama į odą, tačiau to tikrai nereikia bijoti, nes visa ši procedūra neužtrunka ilgiau nei penkių minučių. O ir po kelių dienų lieka viso labo mažas randas bei nemalonus prisiminimas.

Visam šiam procesui nereikia kažkokio specialaus pasiruošimo, na bent jau kai yra kalbama apie didžiąją dalį testų. Prieš keletą iš jų Jūsų gali paprašyti kažkurį laiką nevalgyti ir gerti tik vandenį, tačiau jie nėra tokie dažni. Visą reikiamą informaciją jums pasakys gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas, todėl patiems spėlioti tikrai nereikia.

Nors kraujo tyrimai gali padėti sužinoti daugybę informacijos apie paciento būklę, tačiau jų dažniausiai neužtenka galutinei diagnozei nustatyti. Tam gali prireikti papildomų testų, apie kuriuos vėliau praneš gydytojas.

Daugiau informacijos apie šią procedūrą galima rasti čia: https://www.testamide.lt