Kokie medeliai dažniausia auga lietuvių soduose?

pagal | 2022 21 lapkričio

Turite sodą? Tuomet jame tikrai augalų auga labai daug. Ne tik tokių, kurie gražiai atrodo, tačiau daugeliui patinka ir vedantys kokius nors vaisius, kurie gali būti skanaujami visus metus.

Lietuviai tikrai mėgsta soduose turėti labai daug medžių. Kadangi šiuo metu medeliai internetu gali būti perkami labai greitai ir labai paprastai – siūlome juos įsigyti ir nesukti galvos dėl keliavimo iki medelyno.

Svarbiausia yra nuspręsti – ką norite auginti. Aptarsime opcijas, kurios dažniausiai yra sutinkamos lietuvių soduose.

Obelys

Obelys yra klasika, kuri džiugina ne tik gražia išvaizda, tačiau ir labai skaniais vaisiais. Šie medžiai Lietuvoje auga labai greitai ir tuo pačiu galima džiaugtis labai įvairiais obuoliais, kurie ne tik skanūs, tačiau ir funkcionalūs, kadangi iš jų galima spausti sultis bei pagaminti daugelį kitų vakavimo patiekalų.

Kriaušės

Greta obels taip pat dažnai yra minimos ir kriaušės. Tai irgi yra lietuviška klasika, kuri nebijo šalnų. Šis medelis gali būti labai įvairus: nuo itin didelio iki mažesnio, tad kiekvienas gali rasti tokią opciją, kuri jam labiausiai patinka. Svarbiausia – ne tik džiaugtis medeliu, tačiau taip pat ir jo vaisiais.

Slyvos

Taip pat lietuviams patinka slyvos. Dažniausiai vėl vaisių. Iš jų galima gaminti labai daug ir labai įvairių patiekalų, kurie ne tik labai skanūs, tačiau ir sveiki. Tai nėra lepus medis, kuris tinka daugelyje erdvių, ne tik soduose.

Kadagiai

Tai yra dekoratyviniai augalai, kurių tipų yra labai daug. Nuo pačių paprasčiausių iki pačių įmantriausių. Tai yra puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi pasislėpti nuo kaimynų.

Sakuros

Galiausiai, Lietuvoje nėra dažnis, tačiau atrodo nuostabiai. Žydi pavasarį ir traukia akis, kadangi rausva spalva atrodo puikiai ir tuo pačiu nuostabiai kvepia. Puošia ne tik sodo erdves, tačiau ir viešąsias.

Puoškite savo sodus ir sukurkite tokias erdves, kuriose yra gera būti. Daugeliui tai yra svarbiausi namų kampeliai, kurie kvepia ramybe ir atsipalaidavimu. Jeigu ir Jums – tinkamas sodo apželdinimas yra svarbus.