Merino vilnos privalumai

pagal | 2021 15 rugpjūčio
merino vilna

3 Merino vilnos šlepečių privalumai

Jau daugybę šimtų metų žmonės džiaugiasi avių vilna, jos šiluma ir visais kitais privalumai. Per tiek laiko, ji įrodė savo naudą ir vertę tiek mums, tiek gyvūnams. Vilnos nauda gali džiaugtis ne tik šaltuoju metų laiku norintys susišildyti žmonės, bet ir sportuojantys, bei vėsiomis salygomis dirbantys žmonės. Tiek rūbai, tiek avalynė iš vilnos užtikrina visokėriopą apsaugą, šilumą ir komfortą. Merino vilna turi lygiai tiek pat daug privalumu kaip ir paprasta vilna, gal net daugiau. Ji yra išsskirtinai švelni, puri ir minkšta. Ji užtikrina gerą izoliaciją perneša drėgmę, nesiglamžo, nekaupia kvapo. Ypač šaltuoju metu, merino vilnos šlepetės yra tobulas pasirinkimas. Štai keli privalumai, kodėl merino vilnos avalynė ir drabužiai yra tokie nuostabūs.

merino vilnos moteriskos slepetes

Merino vilna nekaupia kvapo

Niekas nenori užuosti nemalonaus, bet kokios drėgmės ar prakaito kvapo. Merino vilna pasižymi antibakteriniu poveikiu, todėl net kelias dienas dėvimas rūbas ar avalynė neturės jokio kvapo ir nekaups drėgmės. Dėl šio vilnos bruožo yra atsakinga jos pluoštu struktūra : jų paviršius primena stogo čerpes ( lyginant su sintetiniais pluoštais, kurie yra lygus ), todėl bakterijoms yra sunku patekti į audinio vidų. Be to, dregmė įsigeria tiesiai į merino vilnos pluoštus, todėl ant odos kaupiasi mažiau prakaito, kas nesukels nemalonaus kvapo. Taip pat, merino vilnos pluoštai, turi praktišką savo skalbimo funkciją : keratinas, baltymų molekules merino pluoštuose, tiesiog suskaido su kvapą formuojančiomis bakterijomis, todėl galime mėgautis šios neprilygstamos, savaiminio išsivalymo funkcijos pranašumais. Todėl merino vilnos rūbų ir avalynės nereikia dažnai plauti, būtent dėl šio privalumo, merino audinio gaminiai yra ilgaamžiški ir patikimi. Kambarinės merino vilnos šlepetės, yra puikus pasirinkimas žiemos laikotarpiu. Pėdos jose neprakaituos, ar būsite su kojine ar be, nejausite jokio kvapo ar drėgmė, taip pat, jų nereikia prižiūrėti, skalbti ir valyti, būtent dėl to šlepečių nauda ir kokybę galėsite pasidžiaugti daug ilgiau, nei kito audinio šlepetėsmis.

Merino vilna reguliuoja drėgmę

Vilnos pluoštai yra hidrofiliniai – būtent dėl to, jie yra tokie funkcionalūs. Jie suteikia neįtikėtiną šilumą ir gali sugerti iki 35 procentų savo sviorio drėgmės, nesijausdama šlapia. Pluošto paviršius išlieka sausas, o drėgmė pereina į pluošto šerdį. Priešingai nei pūkas ar polisteris, merino vilna jausis šilta ir patogi net ir sušlapus. Be to, ji neslopina natūralios kūno vėsinimo funkcijos – prakaitavimo. Merino vilna yra kvėpuojanti – pluoštai gali absorbuoti drėgmę iš mikroklimato tiesiai per odą ir vėl ją išleisti, kai drėgmės lygis nukrenta. Dėl šios priežasties vilna taip pat greit išdžiųsta – tad atsivėsinsite net karštais vasaros mėnesiais. Būtent dėl to merino vilnos šlepetės moterims yra puikus pasirinkimas devėti namuose, bet kokiu oru. Užteks tik vienos poros šlepečių, visiems metų laikams.

Pluoštas, reguliuojantis temperatūrą

Merino vilnos pluoštai yra visapusiški, jie daro tai, ko iš jų ir tikiesi. Nepriklausomai nuo sezono – vasarą jie vėsina, o žiemą – šildo. Merino vilna turi termoreguliavimo savybių. Pirma, vilnos pluoštai turi natūraliai raukšlėtą struktūrą, leidžiančią kūno šilumą laikyti oro kamerose, taip palengvinant vilnonių audinių izoliaciją. Oras tarnauja kaip izoliacinis sluoksnis nuo karščio ir šalčio, tiek vasarą, tiek žiemą. Lygiai taip pat, kaip šis izoliacinis sluoksnis padeda mums, jis leidžia avims išgyventi, kai vasaros būna ypač karštos. Visų antra, kaip jau minėjome, vilna gali sugerti 35 procentus savo svorio drėgmės, tad jei aplinkos oras šiltas, drėgmė greičiau išdžiūsta, gaiviai išgaruodama. Dėvint merino vilnos šlepetes, jausite aukščiausio lygio komfortą, šlepečių audinys prisitaikys prie Jūsų kūno temperatūros, ko negalėtų padaryti bet koks kitas audinys.

Apibrendinimas:

Vilna yra naudojama mūsų žmonių paskirtimis jau daugybę šimtų metų ir yra tapusi vienu mylimiausiu audiniu. Merino vilnos švelnumas, natūralumas, minkštumas, bei visakeriopa nauda, kurią ji gali suteikti yra neprilygstama. Avalynė Tau inernetinėje parduotuvėje gali rasti daugybę modelių tiek moteriškų, tiek vyriškų merino vilnos šlepečių. Apsipirkite saugiai ir greitai Avalynė Tau parduotuvėje.

Talpinimą atliko Melofanas redakcija