Kodėl reikia mokėti PVM ir kaip atrodytų gyvenimas be jo?

pagal | 2021 11 rugpjūčio
pvm

Daugeliui žmonių PVM yra tarsi keiksmažodis, kurį norisi sakyti kuo rečiau ir tuo pačiu kuo tyliau. Visi žino, kad yra toks dalykas kaip pridėtinės vertės mokestis, tačiau daugelis svajoja, kad jo nebūtų. Tačiau ar tikrai tai reiškia, kad galima būtų gyventi pigiau ir tuo pačiu ar tikrai paprastas žmogus iš to laimėtų kuo daugiau?

PVM skaičiuoklė ir ribos

Pirmiausia reikia suprasti, kad PVM kinta. Tikrai ne visi verslai moka standartą, kadangi yra labai daug lengvatų, kurios suteikia galimybę mokėti mažiau, pavyzdžiui, ūkininkams. Žinoma, dažniausiai tokių verslininkų mažuma, tačiau bet kuriuo atveju kiekvienas turi domėtis – ar jam nepriklauso kokia nors lengvata.

pvm

PVM skaičiuoklė

PVM skaičiuoklė dažniausiai pataria VMI konsultantai, kurie reguliariai išleidžia įvairius seminarus, kuriuos galima matyti online. Nors jie yra skirti verslininkams, tačiau taip pat puikiai pasiteisina ir žmonėms, kurie nori paprasčiausiai žinoti apie šio mokesčio niuansus ir tuo pačiu suprasti  kodėl reikia papildomai mokėti už prekes.

Mokestis, kuris geria gyvenimą

Nors pridėtinės vertės mokestis nepatinka tiek verslininkams, tiek žmonėms, tačiau verta pastebėti, kad jis gerina žmonių gyvenimus. Tai yra tarsi nematomas mokestis, kuris padeda gyventi geriau. Kasdien mes mokame tikrai daug mokesčių, tačiau taip pat ir galime džiaugtis kur kas geresne gyvenimo kokybe, aplinka, kuri mūsų džiugina ir tuo pačiu saugumu, kuris visiems yra prioritetas. Štai todėl reikia mokti užtai ir visiškai natūralu, kad PVM yra viena iš tų galimybių. Be to verslams yra galimybė susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį metų gale nuo skirtumo to ką sumokėjote į biudžetą.

Šiuo metu Lietuvoje siūlomi tokie tarifai:

  •         Standartinis PVM tarifas yra 21 procentas.
  •         Lengvatinis 9 procentų PVM tarifas taikomas.
  •         Prekės ir veiklos, kurioms PVM nėra taikomas.

Daugiau info galima rasti specializuotuose puslapiuose. Tačiau reikia susisteminti, kad tokie mokesčiai gerina mūsų gyvenimo kokybę. Reiškia dažniausiai puiku tai, kad jie beveik nematomi, beveik nejuntami, tačiau jų nauda – mūsų kasdienybė. Atsakingai mokėkite mokesčius ir tuo pačiu būkite laimingas gerindamas šios šalies ekonominę būklę.

Tekstą parengė Melofanas komanda