Bandysime paneigti mitą, jog automobilio pirkimas – loterija
Nuo senų laikų vyrauja grubus nusistatymas perkant automobilius, tai jog automobilio pirkimas yra loterija. Šiandien šį mitą norėtume paneigti pateikdami konkrečius nurodymus kas, kaip ir kodėl vyksta automobilių rinkoje. Kodėl vieniems pasiseka nupirkti gerą automobilį, kitiems nelabai, kokia galima pagalba perkant automobilį, kodėl pirkimo procesas yra toks svarbus ir kokie automobilai atvažiuoja į Lietuvą.
Automobilių gabenimas iš vakarų Europos į Lietuvą
Tai yra gan senas verslo modelis, kuomet važiuojama dažniausiai į Vokietiją, Prancūziją, ar kitas vakarų šalis ieškant automobilio. Tačiau kaip bebūtų gaila, didelė automobilių dalis, ypač jeigu perkame apie pigius automobilius, į Lietuvą patenka su vienais ar kitais defektais. Tai nėra nieko keisto, tačiau kai kurie pardavėjai elgiasi tikrai nesąžiningai kosmetiškai užmaskuodami defektus, kurie išlenda vos nusipirkus automobilį. Apie tai galime perskaityti begales istorjų, kai kurios baigiasi net ir teismais, jeigu neišeina susitarti taikiai. Tai atsitinka todėl, kad mūsų tautiečiai automobilius perka kitaip vadinamuose “autohausuose” kurie yra laužyno lygio, europiečiai kartais pritingi automobilį pardavinėti patys, nori kuo greičiau jo atsikratyti dėl esamų defektų, tuomet dažniausiai yra kreipiamasi į auto hausą, o iš jo stotelė tralas – Lietuva – Auto turgus.
Skirtingos priežastys kodėl žmonės parduoda automobilius
- Žmonės parduoda automobilius, kuomet jie morališkai atsibosta, baigiasi garantinis laikotarpis, arba dėl šeimos pagausėjimo. Tokį autobilį nusipirkti yra tikra laimė, nepasitaikys užslėptų defektų, automobilis buvo prižiūrimas greičiausiai sau.
- Automobilis greitu metu reikalaus didelių išlaidų, tad geriau jį parduoti. Nusimato rimti gedimai, kaip pavarų dėžės defektai, variklio mazgų remontas ir kt.
- Automobilis visapusiškai pavargęs, visi mazgai reikalauja pastovių remontų. Tai yra vienas blogiausiu variantų beieškant automobilio. Taip galima nusipirkti gyvą bėdą, neišlysti iš autoservisų bei sugadinti nervus bei paploninti piniginę.
Kas pagelbėtų automobilio pirkimas procedūroje?
- Dažnai pagelbėja automobilio aptarnavimo istorija užsienio registruose. Verta pažiūrėti ar automobilis neturėjo auto įvykio, nėra skendęs, ar paieškomas dėl vagystės. Taip pat tikrinamas dažų sluoksnis dažų matuokliu.
- Automobilio diagnostika. Kurios pagalba galima pamatyti kokios elektrinės dalys nedirba ir ieškoti defekto giliau.
- Patyręs automobilių specialistas, kuris žino niuansus, padeda nusipirkti automobilį.
- Testinis važiavimas įvertinant bendrą automobilio valdymą, būtina apžiūrėti ar automobilis nedūmina, nedingsta trauka, ar sklandžiai persimeta bėgiai ir kt.
Yra ir daugiau veiksnių, viskas priklauso nuo indvidualios situacijos. Nerekomenduojame pirkti automobilį patiems, jeigu neturite tame supratimo. Nebūkite apgauti ir rinkitės profesionalus.
Tekstą parengė Melofanas administratorius itmarket