Mokesčių konsultacijos padeda net patyrusiems buhalteriams

pagal | 2022 24 birželio

Kartais verslo sėkmę lemia ne uolus darbas, o laiku ir vietoje suteiktos konsultacijos su šviežiu požiūriu ir nešališka informacija. Įmonės finansų srityje tokios konsultacijos yra pakankamai dažnos, nuo jų priklauso įmonės sėkmė.

Tapo jau įprasta, kad įmonės dažniausiai samdo rinkodaros konsultantus, kurie padeda tobulinti pardavimų procesą. Taip pat dažni ir žmogiškųjų išteklių konsultavimo atvejai, kurių tikslas – dar labiau suburti komandą, padidinti darbuotojų įsitraukimą. Mokesčių konsultacijos dažniausiai lieka garsiai neafišuotos, todėl apie jas daug kas nieko nežino.

Konsultacijos mokesčių klausimais Justicija.eu

Mokesčių konsultacijos – neįkainojamos

Konsultacijos mokesčių klausimais yra be galo vertingos. Jei su rinkodara ir žmogiškaisiais ištekliais reikia dirbti nuolatos, tai mokesčių konsultacijos yra dažniausiai vienkartinės. Kaip jos vyksta? Viskas atrodo gana nesudėtingai.

Pirmiausia, pasamdomas mokesčių konsultantas iš buhalterinių paslaugų įmonės. Tai savotiškas vyr. buhalteris, kuris peržiūri kai kuriuos įmonės dokumentus, susipažįsta su įmonės veikla, tada kartu su teisininkais atlieka specialią analizę. Po analizės priimami sprendimai, kurie nusako, ką reiktų keisti įmonės veikloje ir finansinėje grandyje, kad būtų pritaikytos įstatymuose numatytos mokestinės lengvatos ir kiti su mokesčiais susiję dalykai. Tokių konsultacijų tikslas – pasinaudoti įstatymuose numatyta tvarka ir galimybėmis taupant mokesčius ir didinant įmonės pelningumą.

Nedidelis pakeitimas įmonės viduje ir kas mėnesį sutaupomi šimtai, tūkstančiai ar net dešimtys tūkstančių eurų. Dėl to mokesčių konsultacijos turi itin aukštą vertę.

Buhalteriai konsultuoja buhalterius

Mokesčių konsultacijos yra buhalterių, teisininkų ir administracijos sritis. Eiliniai darbuotojai paprastai į procesą neįtraukiami. Dažniausiai konsultuojami buhalteriai, dirbantys įmonėje, arba įmonei (samdyti). Ko buhalteris gali išmokyti kitus buhalterius? Juk mokesčių kalendorius – tas pats, tvarka – ta pati, VMI tvarka taip pat visiems vienoda…

Buhalteriai-konsultantai turi unikalią savybę, kurios paprastai neturi kiti. Kai buhalterinių paslaugų įmonė dirba su daugybe skirtingų klientų iš skirtingų rinkų, atsiranda galimybė analizuoti tam tikrus finansinius sprendimus ir taip surasti optimaliausius mokestinius sprendimus. Kartais miškų ūkio finansų tvarkymas gali duoti daug gerų idėjų el. parduotuvės mokesčių valdymui ir atvirkščiai. Vienoje įmonėje daug metų dirbantys buhalteriai nebesidomi, kas vyksta kitose rinkose, tačiau savąją išmano puikiai. Buhalteris-konsultantas gilinasi ir perima šias žinias, kad galėtų jas panaudoti konsultuodamas kitus klientus. Tai reikalauja itin daug pastangų, reikalingas puikus finansinis ir teisinis išsilavinimas. Mokesčių konsultacijos gali lemti įmonės sėkmę, todėl buhalteriai-konsultantai privalo gerai įsigilinti į veiklą ir problematiką, kad galėtų pasiūlyti veiksmingus sprendimus.