Pilvo echoskopija: ką pravartu apie ją žinoti?

pagal | 2022 24 sausio

Kamuojant įvairiems pilvo skausmams vertėtų sunerimti, nes tai gali būti rimtos ligos priežastis. Dažnai manoma, kad pilvo skausmai atsiranda nuo netinkamo maisto, tačiau tai ne visada gali būti tiesa. Kad įvertinti pilvo būklę neretai yra pasitelkiama pilvo echoskopija, kurios pagalba galima pamatyti tam tikrus organus ir nustatyti jų ligas. Tad šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie pilvo echoskopiją ir ką privalu apie ją žinoti.

Unavita svetainė

Pilvo echoskopijos procedūros privalumai

Naudojant šį prietaisą, galima pastebėti šiuos privalumus:

  1. Visiškai neskausminga procedūra.
  2. Tai vienintelis prietaisas, kuris parodo aiškius vidaus organo vaizdus, ne taip kaip rentgeno nuotrauka.
  3. Procedūra saugi žmogaus organizmui, nes neskleidžia neigiamos spinduliuotės.
  4. Vaizdas matomas realiu laiku, o tai naudinga atliekant tam tikras procedūras.

Kaip vyksta pilvo echoskopijos procedūra?

Dažniausiai procedūra atliekama tamsiame kambaryje pacientui gulinti ant tam skirto gulto. Pilvo echoskopija atliekama gulint ant nugaros, bet jei reikia, gydytojas gali paprašyti atsigulti ant šono arba pilvo. Tiriama vieta ištepama specialiu skysčiu, kuris panaikina oro tarpą tarp prietaiso galvutės ir odos. To reikia, kad būtų kaip įmanoma geriau matomas vaizdas. Tada gydytojas prietaiso galvute slankioja po odos paviršių ir apžiūri tiriamą organą ir nustato diagnozę.

Kokios ligos gali būti diagnozuojamos echoskopijos metu?

Atliekant pilvo echoskopiją gali būti nustatytos šios ligos:

  1. Patologija susijusi su inkstų darbu;
  2. Patologija susijusi su kasa;
  3. Patologija susijusi su blužnimi;
  4. Tulžies pūslėje ar jos latakuose susidarę įvairūs dariniai, akmenys, formų pokyčiai, įvairūs uždegimai;
  5. Kepenų ligos, tokios kaip atsiradusios cistos, formos pokyčiai, struktūros pakitimai.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

Dažniausiai pasidaryti šį tyrimą skiria šeimos gydytojas įtariant galimus ligos simptomus. Jaunam organizmui, jei nėra jaučiami negalavimai, reguliaraus tyrimo darytis nereikia. Tačiau vyresniems žmonėms, kurie jau sulaukė virš 40 metų, tokią pilvo echoskopiją rekomenduojama darytis bent vieną kartą per metus, kad laiku būtų pastebėti atsiradę dariniai ar organų pakitimai.

Pasiruošimas pilvo echoskopijai

Prieš atliekant šią procedūra būti jai tinkamai pasiruošti:

  1. Likus 24 val. iki paskirto tyrimo neturėtumėte vartoti produktų, kurie gali sukelti pilvo pūtimą. Tai galėtų būti obuoliai, kriaušės, juoda duona ir panašūs produktai.
  2. Likus maždaug apie 8 val iki tyrimo nereikėtų gerti vandens, valgyti maisto ar kramtyti gumos. Tokie daromi veiksmai sužadintų virškinimo sistemą, o tyrimo metu to neturėtų būti.
Kas juntama šios procedūros metu ir po jos?

Procedūros metu skausmo nepajusite, gali būti juntamas tik nemalonus jausmas, kurio metu aparato galvutė bus labiau spaudžiama prie kūno odos, taip norint geriau pamatyti tam tikrus organo taškus. Po procedūros joks diskomfortas nebus juntamas, galima sakyti, kad atrodys, kad jokia procedūra nebuvo atlikta.