Skrandžio mažinimo operacijos – galimybė gyventi sveikiau

pagal | 2022 28 sausio

Didelis svoris – tai toli gražu ne tik estetinė problema. Tai daugelio įvairių ligų priežastis į kurią reikia kuo skubiau sureaguoti. Kuo ilgiau bus laukiama – tuo svoris labiau augs ir galutinis to rezultatas – dažniausiai mirtimi besibaigiančios širdies bei kraujagyslių ligos, kurios gali būti nugalimos numetus svorio.

Visgi, svorio metimas gali būti ne toks paprastas kaip daugeliui gali atrodyti. Reikia daug pastangų, reikia išmokti skaičiuoti kalorijas, daug judėti. Arba puiki pagalba gali būti skrandžio mažinimo operacijos, kurios pasirenkamos vis dažniau.

Kas yra skrandžio mažinimo operacija?

Neteko apie jas girdėti? Tokiu atveju siūlome pirmiausia pasikalbėti su tais, kurie joms buvo atliktos. Esame tikri, kad kitų žmonių patirtys gali pasakyti daugiausiai. Juolab, yra labai daug mitų ir dažniausiai jie skleidžiami internete, tad netikėkite ir keiskite savo gyvenimą jau šiandien.

Operacijas atliekantis chirurgas Nerijus Kaselis taip pat teigia, kad operacijos padeda numesti svorio, tačiau tai nėra garantijas. Tiesiog viskas priklauso nuo kiekvieno asmens, jo norų, tikslo. Kadangi sotumo jausmas pasiekiamas kur kas greičiau, natūralu, kad tokiu atveju ir svorio metimas dažniausiai yra paprastesnis. Visgi, pagalba, kad ir kokia ji bus – nelemia galutinio rezultato. Svarbiausia – pačio žmogaus indėlis ir noras keistis.

Kaip atrodo gyvenimas po skrandžio mažinimo?

Skrandžio mažinimo operacijos tikrai keičia žmonių gyvenimus. Galima pasidžiaugti, kad vis daugiau žmonių ne tik numetą svorio ir tuo pačiu tampa sveikesni, tačiau ir kitaip keičia savo gyvenimą. Daugelis nesigėdija savo kūno, tad tampa kur kas labiau socializuoti, dažniausiai daugiau bendrauja, dažniau išeina į susitikimus ir net suranda gyvenimo meilę, kuriai anksčiau, paprasčiausiai buvo gėda.

Nereikia galvoti, kad po operacijos labai pakis žmogaus mityba. Tikrai ne. Pačioje pradžioje reikia laikytis meniu režimo, kuris yra sudarytas dietologo. Tačiau vėliau, pamatysite, kad galima valgyti viską. Tik dažniausiai porcijos yra kur kas mažesnės, tad ir sotumo jausmas ateina kur kas greičiau.

Kaip išdrįsti?

Domina operacija, tačiau labai bijote? Siūlome pasitarti su chirurgu, kadangi konsultacija dažniausiai padeda ne tik suprasti kas ir kaip bus daroma operacijos metu, tačiau taip pat ir gauti atsakymus į klausimus, kurie galbūt padės nugalėti mitus ir tuo pačiu nuspręsti – ar tai tikrai yra jums. Pasikartosime, kad operacija negali garantuoti, kad žmogui svoris kris. Tačiau dažniausiai jos nauda yra tokia didelė, kad dauguma žmonių numeta iki 70 procentų savo kūno svorio, o toks rezultatas – tikrai daugeliui pranoksta lūkesčius.