Šilumos siurbliai oras oras – šiuolaikinė šildymo sistema

pagal | 2022 31 sausio

Vargu ar anksčiau būtume pagalvoję, kad lauke esantis oras, net ir žiemos metu gali padėti sušildyti namus. Pasitelkus aukščiausios rūšies technologijos, toks variantas yra įmanomas. Jis ne tik padeda sušildyti namus, bet ir yra draugiškas aplinkai, kas šiandieninėje visuomenėje yra labai svarbu. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie šilumos siurblius oras oras, ar jie iš tiesų yra tokie naudingi.

Šilumos siurblių oras oras tipai

Šią šilumos sistemą gali suskirstyti į du tipus:

  1. Vienos dalies sistema. Tokia sistema yra tinkama naudoti nedideliems gyvenamiesiems namams ar komercinėms patalpoms.
  2. Dviejų dalių sistema. Viena jos dalis yra montuojama lauke, o kita – viduje. O šios dvi dalys sujungiamos specialiais vamzdeliais. Dažniausiai šios abi dalys yra montuojamos lygiagrečiai viena kitos.

Ar verta investuoti į šią sistemą?

Tokia šilumos sistema ilgainiui atsipirks, todėl į ją investuoti tikrai verta. Jos pagalba galima sušildyti net kelias patalpas, o tai mažina tikrai nemenką sumą sąnaudų. Be to, šildant šia sistema, oras greičiau sušyla ir tai taip pat prisideda prie sąskaitų taupymo kaštų. Apskritai, šilumos siurblių oras oras sistema nereikalauja labai didelių pradinių investicijų, todėl nereikės laukti ilgai, kad visa tai atsipirktų. Taip pat svarbu žinoti ir tai, kad tokia sistema gali būti derinama su kitos rūšies sistemomis, kas gali leisti sutaupyti dar labiau.

Šilumos siurblio oras oras išskirtinės savybės

Savybės, kuriomis pasižymi šilumos siurbliai oras oras:

  1. Nedidelis energijos suvartojimo kiekis;
  2. Nesudėtingas prietaiso montavimas;
  3. Ekonomiškas, neužima daug vietos, todėl gali būti montuojamas net ir pačiuose mažiausiuose kambariuose;
  4. Ekologiškas šildymo variantas;
  5. Gali būti naudojamas kaip oro kondicionierius vasaros metu.

Montavimas

Nors ši sistema nepasižymi sudėtingu montavimu, tačiau vis tiek ją reikėtų patikėti profesionalams. Netinkamai sumontuota šilumos siurblių sistema oras oras vargu ar duos gerų rezultatų. Todėl tikrai neverta gailėti investicijų į specialistus, kurie šį darbą išmano. Patiems bandant ją susimontuoti gali kilti nemažai klausimų arba būti sugadintos detalės, kurios bus nepataisomas ir jas reikės pirkti ir taip išleisite žymiai daugiau, nei kad būtumėte pasamdę darbininkus. Šios sistemos montavimui nereikės kasti griovių, todėl darbas turėtų būti padarytas gan greitai ir tuomet galėsite mėgautis skleidžiama šiluma.