Pirmas kartas pas ginekologą

pagal | 2022 3 sausio

Pirmas kartas pas ginekologą

Štai ir išaušo diena, vargu, ar labai laukta, bet tokia diena bet kuriuo atveju ateis, kai bus laikas apsilankyti pas ginekologą. Galime garantuoti, kad tą dieną jaučiamės nejaukiai ir vizito tikrai nelaukiame. Bet kad ši diena nebūtų tokia baisi kaip įsivaizduojama, plačiau papasakosime, kaip jai pasiruošti, ką vizito metu atliks gydytojas ir kaip surasti tinkamą specialistą.

Prieš apsilankant pas ginekologą

Pirmiausia reikėtų pagalvoti, kokius klausimus norėsite užduoti jam. Kad jaudulys nesujauktų jūsų minčių, visa tai galite susirašyti užrašų knygutėje, kad nei vieno klausimo nepamestumėte. Na ir tą pačią dieną prieš vizitą svarbu pasirūpinti asmenine higiena, todėl po dušu eiti nereikėtų patingėti. Taip pat geriausias variantas būtų, jei šlapimo pūslė būtų tuščia, tad kelias valandas prieš apsilankymą, venkite gerti daug skysčių. Vizito metu su savimi galite turėti ir mėnesinių ciklo kalendorių, taip bus lengviau atsakyti, kada prasidėjo mėnesinės, koks yra ciklas ir kiti su šiuo klausimu susiję dalykai. Tikėtina, kad ginekologas paklaus ir apie jūsų lytinį gyvenimą, todėl nepasimeskite ir drąsiai atsakykite taip kaip yra. Taip pat planuoti laiką pas ginekologą reikėtų, kai mėnesinės yra pasibaigusios.

Apžiūros procedūra

Turbūt pats nejaukiausias vizito momentas, tačiau niekur nuo jo pabėgti nepavyks ir teks lipti ant ginekologinės kėdės. Pirmoji apžiūra truks keletą minučių, tad tikrai neverta jaudintis. Svarbu atsipalaiduoti ir tuomet visi nemalonūs pojūčiai dings. Šiuolaikinės technologijos leidžia apžiūrą atlikti labai švelniai nesukuriant diskomforto jausmo. Ir patys šios srities gydytojai yra profesionalai, todėl žino, kaip tinkamai turėtų būti atlikti tokie patikrinimai.

Kaip išsirinkti ginekologą?

Pirmiausia galite pasidomėti savo pažįstamų ar giminaičių, pas kokius specialistus jos lankosi. Jei gausite tikrai teigiamus atsiliepimus ir jūsų požiūriui tai tiks, galite pradėti lankytis pas jį. O jei norite ginekologą išsirinkti pati, tuomet vienas paieškos būdas yra internetas. Prieš tai svarbu žinoti ar norite eiti į privačią ligoninę ar rinktis iš ginekologų, kurie dirba jūsų užsirašytoje poliklinikoje. Tuomet paieškos ratas susiaurės ir taip bus lengviau išsirinkti. Internete galėsite rasti begalės informacijos apie juos, jų atsiliepimus, turimą darbo patirtį ir kitą naudingą informaciją. Tad iš visų specialistų jums beliks išsirinkti tą, kuris atrodo tinkamiausias pirmajai apžiūrai, o vėliau, galbūt ir nuolatiniam laikymui.

Kada rekomenduojamas pirmas apsilankymas?

Pirmą kartą pas ginekologą reikėtų apsilankyti, kai prasideda pirmosios mėnesinės arba vėliausiai, kai sulaukiama 16 metų. Žinoma, jei dar prieš šį laikotarpį yra problemos lytinių organų srityje, tuomet pas jį verta apsilankyti ir anksčiau, kad liga nebūtų uždelsta ir greitai išspręsta. Jeigu pas ginekologą yra lankomasi dar prieš sulaukiant 16 metų, pas jį reikėtų atvykti su lydinčiu asmeniu. Jeigu vėliau – lydinčio asmens nebereikia.