Planuokite statybos darbus iš anksto

pagal | 2021 19 gruodžio

Planuokite statybos darbus iš anksto

Statybos darbai visuomet bus aktualūs tiek individualiems asmenims, tiek įmonėms. Todėl visai nesvarbu, kokio pastato statyba jums nusimato ateityje, gerų meistrų parinkimas yra kone esminis žingsnis sėkmingo projekto įgyvendinimo link. Tad į ką derėtų atkreipti dėmesį?

Šiandien kone visos prekės ir paslaugos užsakomos internetu. Tad jums atlikti  įmonių, teikiančių statybos paslaugas, tyrimą bus vieni niekai. Sužinokite galimas paslaugų kainas, pasiskaitykite komentarus ar atsiliepimus, pažiūrėkite atliktų darbų nuotraukas. Galiausiai – nepamirškite susisiekti su įmonės atstovais, mat,  tik pasikalbėję,  suprasite, ar jūsų požiūriai sutampa bei galite dirbti kartu.  Paprastai išties daug patirties statybų  pasaulyje turintys meistrai jums galės pasiūlyti:

  • Bendruosius statybų darbus. Tai įvairiausi žemės darbai, pamatų įrengimas, hidroizoliacijos įrengimas, mūro darbai, stogo konstrukcijų įrengimas, fasadų įrengimas ir kita.
  • Specialiuosius statybos darbus. Šiai kategorijai paprastai priskiriama santechnikos darbai, elektros darbai, šildymo įrengimas, vėdinimo ir kondicionavimo sistemų įrengimas.
  • Lauko ir vidaus apdailą.
  • Interjero dizainą ir projektavimą.
  • Namų rekonstrukciją ir renovavimą.
  • Statybų techninę priežiūrą.

Jeigu norite, jog jūsų statybų projektas vyktų išties sklandžiai, darbo apimtis derinkite iš anksto. Gana dažnai tarp užsakovo ir darbų vykdytojų įvyksta nesusikalbėjimas ir nuo to kentėsite tik jūs. Todėl labai svarbu Įsitikinti, kad jūs ir jūsų pasirinkti meistrai žinote visus reikiamus atlikti darbus, jų apimtis, bei atlikimo terminus.

Kitas labai svarbus aspektas – aptarkite projekto kainą, bent jau preliminarią. Tikslią kainą nustatyti išties sunku, mat ją lemia daug skirtingų aspektų: pastato dydis, projekto sudėtingumas, įvairios papildomos detalės. Sakykim, vandentiekio įrengimas. Paprastai  kvadratūra nesudaro itin didelio skirtumo, kai kalbame apie paties projekto kainą, ypatingai, jeigu statysite vidutinio dydžio pastatą. Visgi, galutinę sumą jums pasakyti galės tik įmonė, su kuria bendradarbiausite. Bet kokiu atveju viską planuokite iš anksto. Įprastai išankstinis planavimas klientams sutaupo tūkstančius eurų.

Tam, kad statybos darbai vyktų tikrai sklandžiai reikia ne tik profesionalių meistrų, bet ir kliento pastangų. Taigi, visais leidimais pasirūpinkite iš anksto. Jums tikrai reikės vienokių ar kitokių leidimų iš įvairių institucijų. Jei nenorite, kad darbai užsitęstų ar net būtų sustabdyti, gaukite leidimus dar prieš prasidedant statyboms. Taip išvengsite be reikalingo laiko gaišinimo.