Kaip vyksta skolos išieškojimas?

pagal | 2021 20 gruodžio

Kaip vyksta skolos išieškojimas?

Skolos išieškojimas ir administravimo procesai iki šiol Lietuvoje yra apipinti įvairiais mitais. Anksčiau su tuo nesusidūrę galvoja, jog tai ne visai legalu. Tačiau ši paslauga Lietuvoje yra legali ir labai reikalinga. Pasirodo, kad net „užkietėję“ skolininkai pasiduoda, kai su jais susisiekia skolos išieškotojas.

Kada verta kreiptis į išieškotoją?

Kodėl žmonės neatiduoda skolų arba neatsiskaito už gautas prekes? Nes jiems taip leidžiama. Kitaip sakant, labai dažnai tokios skolos, ypač nedidelės, yra tiesiog nurašomos. Taip ypač dažnai nutinka tuomet, kai skolininkas tarsi pradingsta. Nepavyksta su juo susisiekti, nebeveikia jo kontaktai. Tokiu atveju reikėtų nevargti ir kreiptis į skolų išieškotojus, kurie skolininką gali surasti pasinaudoję prieinamų duomenų bazių informacija.

Kaip elgsis išieškotojas?

Pirmiausia, išieškotojas suranda skolininką ir praneša jam, kad skola yra perduota išieškojimui, Įprastai apie tai informuojama pranešant, kad už išieškojimą skolininkui teks papildomai sumokėti – padengti išieškojimo paslaugos kainą. Paprastai kai kuriais atvejais tokio pranešimo pakanka, kad skolininkas grąžintų skolą. Skolininkas supranta, kad nuo to jau neišsisuks, tad pasirenka variantą, kai skolą dar gali grąžinti savanoriškai ir ji dar per daug nepabrango.

Jeigu po pranešimo skola negrąžinama iki nurodyto laiko, jam praėjus, vyksta ikiteisminis skolos išieškojimas. Tokiu atveju taip pat skolininkas informuojamas, jog prasidėjo šis procesas ir jam dar yra laiko skolą grąžinti. Jos negrąžinus kreipiamasi į teismą. Dažniausiai turint pakankami reikalingų dokumentų skolos įrodymui, teismas priteisią skolą. Skolininkui vis tiek jos nemokant, antstolis gali areštuoti skolininko sąskaitas ir taip išieškoti skolą arba tai padaryti per skolininko darbdavį.

Ar galima skolą parduoti?

Skolos išieškojimas yra toks procesas, kai savo skolą Jus perduodate administruoti antstoliui. Dažniausiai tokiu atveju tai reiškia, kad skolininkas vis tiek skolingas Jums ir galiausiai skolą grąžins Jums. Tuomet Jūs atsiskaityti su išieškotoju. Dažniausiai dar prieš perduodant skolą administravimui susitariamas konkretus mokestis, kuris mokamas tik sėkmės atveju.

Tačiau jeigu norite apie skolą pamiršti, galite ją parduoti. Tokiu atveju išieškotojas ši karto sumokės  dalį Jūsų skolos, įvertinęs savo atlygį. Jums daugiau nebereikės rūpintis skolininku, nes su juo kontaktus ir visą procesą kuruos išieškotojas. Tai puikus sprendimas, jeigu nebenorite rūpintis skola ir turėti bendrų reikalų su skolininku.