Darbuotojų paieška – interviu telefonu

pagal | 2021 25 gruodžio

Darbuotojų paieška – interviu telefonu

Akivaizdu, kad geras gyvenimo aprašymas žada daug, tačiau nereikia tikėtis, kad pagal jį iš karto bus atrastas pats geriausias kandidatas reikiamai pozicijai užimti. Atlikus pirminę patikrą, reikia pasiruošti ir apsiginkluoti kantrybe, nes darbuotojų paieška tik tuo ir neužsibaigia. Sekantis žingsnis šiame procese yra telefoninis interviu su kandidatais, kuris dar labiau palengvins gyvus pokalbius arba paprasčiausiai sumažins jų kiekį.

Kaip ir visur, taip ir čia yra svarbus operatyvumas ir greitis, todėl nėra verta per ilgai atidėlioti iki atliekant pirmąjį skambutį. Ilgiems ir išsamiems klausimams neturėtų būti skirta daug dėmesio, nes toks interviu turėtų trukti apie 15-30 minučių. Reikia suprasti, kad svarbiausia čia yra tiesiog praretinti kandidatų gretas prieš gyvus pokalbius. Pirmiausia, turėtų būti klausiama apie kandidato įgūdžius, išsilavinimą, reikiamus kursus bei ankstesniojo darbo patirtį, tačiau nereikia tiesiog lape, kaip kokiame teste, žymėtis varnelių, kad jis atitinka vieną ar kitą kriterijų. Po pokalbio jau pats specialistas, kuris užsiima darbuotojų paieška, turi būti užtikrintas, kad pašnekovas ne tik atitinka darbo reikalavimus, tačiau taip pat puikiai įsilies į organizaciją bei kolektyvą.

Kaip ir bet kokiame kitame dalykiniame pokalbyje reikia laikytis elementarių etikos reikalavimų ir susiplanuoti laiką ir taip gerbti pašnekovą. Kiekvienas kandidatas yra naujas ir potencialus darbuotojas, todėl su visais reikia elgtis lygiai ir nesvarbu ar su prieš tai buvusiu interviu pavyko puikiai. Žinoma, kad tai lengviau pasakyti nei padaryti, nes su pirmu pašnekovu buvo aptarta didžioji dalis bendrinių klausimų, o su sekančiais to paties girdėti dar kartą tikrai nesinori. Taip pat reikia atsižvelgti į jų galimybes kalbėtis, nes jeigu jie šiuo metu dirba ir nesvarbu, kad iš namų, gali būti, kad jie laisvi bus tik vakare arba per pietų pertrauką.

Taip pat svarbu prisiminti, kad yra bendraujama ne gyvai, todėl kokybiškas ir dalykiškas interviu gali tik pagerinti jūsų įmonės įvaizdį ir dėl to ateityje darbuotojų paieška bus tik lengvesnė. Reikia suprasti, kad ne tik jūs vertinate kandidatus, bet ir jie jus, todėl abipusis supratimas yra labai sveikintinas.