Savižudybė. Kas ją gali sukelti?

pagal | 2022 18 rugpjūčio

Savižudybė. Kas ją gali sukelti?

Savižudybė – tai problema, kurios mūsų visuomenėje vis daugėja. Svarbu suprasti, kas gali sukelti savižudybę ir kaip ją galima gydyti. Dažniausiai savižudybę sukelia psichikos ligos. Depresija, nerimas ir kiti psichikos sutrikimaię. Jei jūs arba jūsų pažįstamas asmuo kovoja su psichikos liga, svarbu gauti pagalbą. Yra daug pagalbinių priemonių, kuriomis galima padėti žmonėms, kovojantiems su psichikos ligomis. Psichikos ligų gydymas gali būti labai veiksmingas. Jei jūs arba jūsų pažįstamas asmuo galvoja apie savižudybę, svarbu nedelsiant kreiptis pagalbos.

Priežastys, dėl kurių žmonės tam ryžtasi:

  • Psichikos ligos: Depresija, nerimas ir kiti psichikos sutrikimai yra dažniausios savižudybių priežastys.
  • Santykių problemos : Dar viena dažna priežastis, dėl kurios žmonės pasirenka savižudybę, yra santykių problemos. Jei turite problemų su savo partneriu, draugais ar šeima, svarbu kreiptis pagalbos į specialistą.
  • Finansinės problemos: Pinigų problemos gali sukelti didelį stresą gyvenime ir paskatinti mintis apie savižudybę. Tačiau viskas gyvenime yra išsprendžiama.
  • Piktnaudžiavimas psichoaktyviosiomis medžiagomis: piktnaudžiavimas narkotikais ar alkoholiu gali sukelti minčių apie savižudybę. Yra daugybė įstaigų, galinčių padėti žmonėms, kovojantiems su piktnaudžiavimu psichoaktyviosiomis medžiagomis. Gydymas nuo piktnaudžiavimo svaigiosiomis medžiagomis gali būti labai veiksmingas.
  • Patyčios:  gali sukelti izoliacijos, menkavertiškumo ir savižudybės jausmus. Jei iš jūsų ar jūsų pažįstamo asmens tyčiojamasi, svarbu kreiptis pagalbos į patikimą suaugusįjį ar specialistą.

Jei galvojate apie savižudybę, svarbu nedelsiant kreiptis pagalbos. Yra daugybė žmonių, kurie rūpinasi jumis ir nori padėti. Galite paskambinti į Jaunimo liniją, ar į greitąjį pagalbos numerį.

Ar galima grįžti į pilnavertį gyvenimą, po nesėkmingo bandymo nusižudyti?

Taip, po nepavykusio bandymo nusižudyti įmanoma grįžti į visavertį gyvenimą. Tačiau svarbu nedelsiant kreiptis profesionalios pagalbos. Yra daugybė įstaigų, kurios gali padėti jums atsigauti po nepavykusio bandymo nusižudyti. Psichikos ligų gydymas gali būti labai veiksmingas.

Stenkitės ir visada pagalvokite apie artimus žmones kuriuos paveiktų jūsų savižudybė. Jei jaučiatės linkęs į savižudybę, labai svarbu kuo greičiau kam nors apie tai pasakyti ir gauti pagalbą.