Skrydis oro balionu ir vaikai – ar tai suderinama?

pagal | 2022 10 rugsėjo

Leidžiant laisvalaikį į jį dažniausiai norime įtraukti ir vaikus, kad jie turėtų užsiėmimų ir galbūt atrastų naujų hobių. Viena tokia visos šeimos pramoga gali būti skrydis oro balionu. Tačiau neretai pradedant domėtis tokia veikla iškyla labai nemažai klausimų ir jie dažniausiai susiję su vaikais. Tad šiame straipsnyje papasakosime ir atsakysime į dažniausiai kylančius klausimus.

Rekomendacijos skrendant oro balionu su vaikais

Turbūt vienas svarbiausias dalykas, kurį verta paminėti yra tai, kad ne visi vaikai gali mėgautis tokia pramoga. Yra nustatytos tam tikros taisyklės, kurių privalu laikytis. Tad ne išimtis yra ir skrydis oro balionu. Tie vaikai, kurių ūgis nesiekia 1,2 metrų, tokia pramoga pasimėgauti negalės, nes saugumo taisyklės to neleidžia. Dar vienas įdomus dalykas yra tas, kad vaikai, kurie sveria iki 40 kg skristi gali pigiau, nes jų svoris yra mažesnis nei kad suaugusio žmogaus, todėl ir bilietas bus pigesnis. Tad prieš perkant, visada svarbu pasidomėti apie tai. Kad vaikams būtų dar įdomiau skristi, jie gali prisidėti prie tokios veiklos planavimo, tai yra išsirinkti vietą, kurioje nori skristi oro balionu. Taip jie bus įtraukti į visą planavimą ir šio skrydžio lauks dar labiau. Su vaikais populiariausia lokacija yra Trakai.

Aukščio baimės įveikimas

Neretai atsitinka taip, kad kai reikia skristi oro balionu, prasideda įvairios baimės ir viena dažniausiai pasitaikančių yra aukščio baimė. Tad pateikiame kelis patarimus, kaip reikėtų su ja susitvarkyti:

  • Pirmasis skrydis neturėtų būti vykdomas labai aukštai, geriau po truputį po kelis kartus jį keisti ir skristi vis aukščiau.
  • Žiūrint į apačią visada tvirtai į kažką įsikibkite, taip bus sukuriamas saugumo ir tvirtumo jausmas.
  • Baimes gali padėti nugalėti ir draugai. Tad skrydžiui oro balionu rinkitės bent vieną draugą.
  • Baimės nugalėjimui galima ruoštis ir iš anksčiau. Jeigu jau esate suplanavę skrydžio datą, o vis dar juntama baimė reikėtų stengtis kaip įmanoma dažniau eiti ant sūpynių ir suptis kaip įmanoma aukščiau.

Kiek kainuotų bilietas oro balionu vaikui?

Toks dalykas yra individualus, bet kaip ir minėjome anksčiau, kainos gali skristi priklausomai nuo vaiko svorio. Juk svarbiausias kriterijus, kuomet skrendame oro balionu yra svoris, kurį jis turi pakelti. Tad lengvesniems vaikams bilietas gali kainuoti pigiau, o viršijus nustatytą ribą, už vaiką reikės mokėti lygiai tokią pat kainą, kaip ir už suaugusįjį. Daugiau informacijos čia.