Kada reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

pagal | 2022 3 kovo

Turite namą ar butą, kuriame yra šildoma? Tuomet jums be išimties reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Visgi reikalingas – tai nebūtinai būtinas. Tam tikrais atvejais energinio naudingumo sertifikatas praverčia, tačiau jis nėra privalomas. Jeigu nesiruošiate parduoti savo buto ar namo, tuomet patartina turėti energinį naudingumo sertifikatą, kadangi jis gali padėti jums sutaupyti ateityje, tačiau tai neprivaloma. Energinio naudingumo sertifikatas neretai privalomas tik tuomet, kai norima parduoti pastatą arba jis yra statomas, renovuojamas. Tokiu atveju jums būtinai reikės energinio naudingumo sertifikato, jog būtų nustatyta klasė. Visgi visada patariama įsigyti ir kitiems, kurie kol kas nesiruošia parduoti namo. Tokia jau ta tiesa, jog šiomis dienomis, kuo aukštesnė energinė klasė, tuo brangiau galima parduoti namą. Energinio naudingumo sertifikate bus ne tik nurodyta klasė, bet ir pateikiama bendra informacija, padedanti suprasti, ką reikia pakeisti, jog klasė būtų aukštesnė. Jeigu norite sutaupyti ateityje, mokant už šildymą, arba norite parduoti kada nors namą brangiau, tuomet verta turėti energinį naudingumo sertifikatą ir sužinoti, ką reikia pakeisti, jog klasė būtų aukštesnė.

Kas atlieka energinio naudingumo sertifikatą?

Daugelis neretai apie energinį naudingumo sertifikatą nėra net girdėję iki to momento, kai jo prireikia. Todėl nenuostabu, jog kai kuriems kyla klausimas, kas jį apskritai atlieka. Energinis sertifikavimas atliekamas Registrų centre. Jį atlieka ne bet kas kitas, o specialistas, turintys ne tik žinias, bet ir kvalifikacijos atestatus, kurie jiems suteikia pilnas teises atlikti sertifikavimą. Galite nesijaudinti, visos legalios įmonės turi tik darbuotojus, kurie yra pilnai kvalifikuoti ir turintys įgaliojimus atlikti energinio naudingumo sertifikatus.

Nuo ko priklauso kaina?

Energinio naudingumo sertifikato kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Visų pirma – namo ar pastato klasė. Kiti dalykai ne ką mažiau svarbūs, projekto dydis, paskirtis ir kt. Detalesnę informaciją galite rasti įmonės internetinėje svetainėje arba susisiekus. Tuomet jums bus pateikta kaina, atsižvelgiant į jūsų situaciją. Susisiekite su keliomis įmonėmis, jog galėtumėte gauti pigesnį kainos pasiūlymą.