Implantavimas – modernus būdas šypsenai atkurti

pagal | 2022 1 kovo

Dantų implantai yra pažangiausias būdas pakeisti trūkstamus dantis ir atkurti gražią šypseną. Maži, iš titano pagaminti, varžteliai įsukami į žandikaulį po dantenomis, siekiant pakeisti prarastus dantis. Titanas naudojamas dantų implantams, nes yra puikiai suderinamas su žmogaus audiniais ir paprastai nesukelia jokių alerginių reakcijų. Implantų atramos ir karūnėlės, tvirtinamos ant implantų, tiksliai imituoja natūralią danties formą, funkcionalumą ir leidžia pasijusti, tarsi būtumėte su natūraliu dantimi.

Kodėl dantų implantavimas yra svarbus?

Prarastą dantį būtina atkurti, nes implantas apsaugo nuo žandikaulio retėjimo. Ilgainiui žandikaulio kaulas suplonėja prarasto danties srityje. Be to, netekus danties gali būti sunku kramtyti, o prarasta estetinė išvaizda neleis šypsotis taip kaip ankščiau. Šalia esantys dantys neturės reikiamos atramos ir taps paslankūs. Dėl šios priežasties gali pasikeisti veido forma.

Dantų implantas yra natūralios danties šaknies pakaitalas. Kai danties implantas įsriegiamas į žandikaulį, ant implanto viršaus, virš dantenų pritvirtinama protezo implanto dalis. Visiškai į žandikaulį įaugęs implantas suteikia labai tvirtą pagrindą danties vainikėliui, tiltui ar protezui.

Rinkoje populiarios kelių rūšių dantų implantavimo technikos:

1) Vieno danties implantas – skirtas pacientams, kuriems tetrūksta vos vieno danties, galima pritvirtinti individualų implantą. Šis implantas veiks taip pat, kaip ir natūralus dantis, kai ant jo viršaus bus pritvirtintas vainikėlis.

2) Implantais paremtas tiltas – tradiciniai tilteliai montuojami tam tikrose vietose, kai trūksta kelių gretimų dantų. Implantais paremtas tiltas gali būti montuojamas tiesiai į tarpą, tuo pačiu išlaikant visus šalia tarpo likusius kraštinius dantis saugius ir sveikus.

3) Dantų protezavimas implantais – tai alternatyva išimamiems protezams. Ant kelių implantų galvučių bus montuojami pilni arba daliniai protezai. Pacientas nebepatirs jokių problemų, susijusių su dantų protezų iškritimu kalbant ar valgant. Dantų protezai su implantais pagerina paciento šypseną ir reikalauja mažiau taisymo nei tradiciniai protezai.

Implantavimo eiga

Pirmojo vizito metu atliekama žandikaulio diagnostika, naudojant 3D rentgenografiją ir intraoralinį žandikaulio skenavimą. Atsižvelgiant į jau esamas kaulo ypatybes, 3D spausdintuvu sumodeliuojamas ir atspausdinamas chirurginio implantavimo vadovas, kuris leidžia gydytojui atlikti implantaciją nepjaustant dantenų.

Antrojo vizito metu į viršutinio ar apatinio žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, kuris tarnaus kaip atrama danties atstatymui. Implantas paliekamas 2 – 6 mėnesiams, kad visiškai suaugtu su kaulu.

Trečiojo vizito metu atliekamas skaitmeninis implanto padėties skenavimas. Ši procedūra reikalinga, norint pagaminti danties vainikėlį, kuris savo spalva, forma ir dydžiu nesiskirtų nuo jūsų likusių dantų.

Ketvirtojo vizito metu, kai implantas tvirtai suauga su kaulu, ant viršaus uždedamas danties vainikėlis, tiltas ar protezas.