Oro drėkintuvas: geriau rinktis garinį ar ultragarsinį?

pagal | 2022 18 vasario

Kadangi oro drėkintuvai tampa vis populiaresni, nes žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata, tai ir jie pradėti gaminti įvairių rūšių, kad pirkėjas turėtų kuo daugiau pasirinkimo laisvės rinktis ir prisitaikyti sau patį geriausią variantą. Oro drėkintuvas gali būti garinis arba ultragarsinis, tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie juos, kad galėtumėte lengviau apsispręsti, kuris iš jų  jums būtų tinkamesnis.

Garinis oro drėkintuvas

Tokio oro drėkintuvo veikimo principas labai panašus kaip uždėjus virti arbatinuką ant viryklės. Speciali sumontuota sistema užvirina vandenį prietaise ir per specialią angą išeina garai, kurie drėkina namų orą. Kuomet šiame prietaise baigiasi vanduo, drėkintuvas nustoja veikti, bet tik tada, kai yra nustatytas automatinis išsijungimas ir įsijungimas. Tad jei negalite nuolatos stebėti jo veikimo, privalu šią funkciją įjungti, nes kitaip aparatas gali sugesti. Taip pat šis oro drėkintuvas gali matuoti drėgmės kiekį namuose, tad kai namuose bus pasiekta tinkama drėgmė, jis išsijungs automatiškai. Kai garinis oro drėkintuvas veikia, nerekomenduojama būti arti jo. Toks prietaisas tinka tada, kai reikia sudrėkinti dideles patalpas, tad jis puikiai tiks nuosavuose namuose, biuruose ar panašiose patalpose.

Ultragarsinis oro drėkintuvas

Šio prietaiso privalumas tas, kad  jis drėkindamas orą visiškai nepažeidžia baldų ir kai jis veikia galima būti šalia jo. Oro drėkintuvo veikimo principas yra labai paprastas, tai yra vanduo pernešamas ant specialios plokštelės ir jos vibracija išskaido paduotą vandenį į labai smulkias daleles ir jos yra paleidžiamos į orą ir tokiu būdu oras yra drėkinamas. Ultragarsiniai drėkintuvai puikiai gali panaikinti ore esančias įvairias bakterijas ir virusus. Tad jei norite, kad namuose būtų bent jau šiek tiek mažiau nereikalingu bakterijų, visada pravartu turėti tokį namų drėkintuvą. Jis taip pat gali būti nustatytas taip, kad namuose automatiškai reguliuos drėgmę ir kada reikia įsijungs ir kada reikia išsijungs.

Kuris oro drėkintuvas geriau?

Kiekvienas turėtų apsispręsti, kuris oro drėkintuvas yra geresnis. Tai labai individualus dalykas ir reikia atsižvelgti į tai, ko reikia patiems, nes kiekvienas iš jų turi savų pliusų. Kol kas pirmines gretas užima ultragarsinis oro drėkintuvas, bet garinis ne ką mažiau atsilieka nuo jo. Tad prieš pirkdami įsivertinkite visus prietaiso pliusus ir minusus palyginkite kainas ir taip nesunkiai galėsite nuspręsti, kuris oro drėkintuvas jums yra tinkamas ir reikalingas.