Klaidos, kurių reikėtų nedaryti renkantis virtuvės baldus

pagal | 2022 22 birželio

Klaidos, kurių reikėtų nedaryti renkantis virtuvės baldus

Virtuvės baldų atnaujinimo nedarome kas kelis metus, todėl natūralu, kad toks darbas nėra įprastas ir nežinant tam tikrų niuansų galima padaryti nemažai klaidų. Praleidus arba neapžiūrėjus tam tikrų detalių galima padaryti dideles klaidas, kurios ateityje kainuos brangiai, o neretai nutinka ir taip, kad jas reikia keisti arba galvoti kažką papildomai. Kad taip neatsitiktų ir būtų išvengiama kaip įmanoma daugiau klaidų, pateiksime kelis patarimus, kurie leis priimti teisingus sprendimus.

Planavimas

Galvojant apie virtuvės baldus, svarbu ne tik apsvarstyti, kokia spalva vyraus, kiek daug bus spintelių, bet labai svarbu kaip įmanoma smulkiau susidaryti planą. Nėra būtina kreiptis į specialistus, nes visą tai galite puikiai padaryti ir jūs. Labai svarbu kuo tiksliau išsimatuoti visas sienas, prie kurių bus statomi virtuvės baldai, kad kiekvienas centimetras sutiktų ir neliktų nereikalingų tarpų ar neatsitiktų taip, kad sustačius visas spinteles, paskutinė netilptų į paliktą tarpą. Taip pat labai svarbu išsimatuoti spintelių aukščius, koks turėtų būti tarpas tarp stalviršio ir pakabinamų spintelių. Kiekvieną išmatuotą atstumą verta užsirašyti, kad renkantis nebūtų padaryta labai didelė paklaida. Tad kuo planavimas bus atliktas kruopščiau, tuo labiau galėsite išvengti nereikalingų klaidų.

Erdvės ir sienų aukščių išnaudojimas

Galvojant apie baldus, visada verta pagalvoti, kaip įmanoma labiau išnaudoti esamą erdvę ir sienos aukštį. Dažnai daroma klaida ta, kad pakabinamos per mažos spintelės ir paliekamas labai didelis tarpas iki lubų. Verta žinoti, kad kuo daugiau turėsite erdvės susidėti, tuo mažiau virtuvė bus apkrauta ir ji atrodys kur kas tvarkingesnė. Tad nebijokite rinktis aukštų spintelių ar kabinti keleto lentynų. Iš pat pradžių gali atrodyti, kad jos bus pakabintos be reikalo, nes nebus ką į jas dėti, tačiau laikui bėgant daiktų tikrai daugės ir tuomet turėsite pakankamai vietos.

Sulankstomi baldai

Apie tokius baldus reikėtų pagalvoti tiems, kas turi mažesnes virtuvės ir vietos joje nėra per daugiausiai. Dažnai daroma klaida, kad mažos erdvės yra užstatomos dideliais daiktais ir rezultatas būna tas, kad iki tam tikros vietos nėra įmanoma ateiti arba praėjimas yra komplikuotas. Tad mažoje virtuvėje, baldus reikėtų rinktis tinkančius jai ir užimančius mažiau vietos:

  • Stalai – jie gali susilenkti per pus ir taip sutaupyti nemažai virtuvės erdvės. Kai bus metas valgyti, tokį stalą nesunkiai galima išskleisti.
  • Kėdės – sulankstytos jos neužims daug vietos, jas nesunkiai bus galima paslėpti po baldais, kurie yra ant kojelių arba laikyti balkone. Prireikus jų, galėsite pasiimti ir nesunkiai išlankstyti.
  • Nors šis daiktas nėra sulankstomas, tačiau puikiai gali tikti nedidelėje virtuvėje, tai yra spintelė ant ratukų. Ją nesunkiai galima gabenti iš vienos vietos į kitą, tad taip nebus užstatyta tam tikra erdvė.