Medžių pjovimas: dėl kokių priežasčių tai yra verta atlikti?

pagal | 2022 13 rugsėjo

Tarkime, kad Jūsų sklype stūkso kažkoks senas medis ir kartais susidaro įspūdis, kad jis gali kelti grėsmę tiek artimųjų sveikatai, tiek ir ten esančiam turtui. Aišku, kad niekas nenori, jog silpnai atrodantis ar jau savo metus atgyvenęs augalas užvirstų ant namo, todėl jį reikėtų pašalinti. Medžių pjovimas gali būti reikalingas dėl įvairiausių priežasčių, tačiau nepaisant to, tai vist tiek yra ganėtinai rimtas darbas, ypač jeigu nesate šios srities specialistas. Žemiau pasidalinsime įžvalgomis, kurios padės labiau apsispręsti ar iš tiesų Jums to reikia. Medžiai sode gali atlikti įvairiausias funkcijas, tai yra tiesiog estetikos, suteikti šešėlį, tapti puikiais namais lakštingaloms ar kitiems gyvūnams, tačiau kartas ieškoti priežasčių, kodėl jį vis dėl to reikėtų pašalinti, atsiranda.

Viena iš dažniausių yra tai, kad jis užstoja saulę ir dėl to yra sunku pasėti ir užauginti gražią veją ar gėles, todėl jo pašalinimas gali padėti tai padaryti. Medžių pjovimas gali tapti puikiu sprendimu norint per ganėtinai greitą laiko tarpą atsinaujinti kiemo dizainą. O kartais jie auga ten, kur neturėtų: užstoja elektros laidus, šaknys gadina dirvožemį ar net krentantys lapai užkemša lietvamzdžius. Priežasčių tikrai gali būti įvairiausių, todėl kartais reikia pasvarstyti apie nupjovimą arba ganėtinai rimtą apgenėjimą.

Tokiu atveju yra rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie patars kaip būtų geriausiai galima išspręsti susidariusias problemas ir kokius žingsnius prieš pjovimą reikėtų atlikti (atlaisvinti kiemą, gauti reikiamus leidimus iš seniūnijos ir t.t.). Taip pat jie su specialia technika gali pasirūpinti, kad būtų sutvarkyti atlikę kelmai, tiksliau, būtų išrauti su visomis šaknimis. Tikrai daugelis neturi kažkokių specialių traktorių, kurie galėtų atlikti šį darbą, o likęs kelmas tikrai neprideda grožio ir praktiškumo.

Kartais medis paprasčiausiai atrodo nelabai patraukliai ir nepaisant įvairių genėjimų ar kitų bandymų pagražinti situaciją, viskas vis tiek nesikeičia ir rudenį lapai tiesiog „užtvindo“ kiemą ir atrodo, kad kitos išeities tiesiog nebėra. Jeigu neturite patirties ir medžių pjovimas iš tiesų atrodo sudėtingai, tai tokiais atvejais VISADA rekomenduojame iš pradžių pasitarti su šios srities ekspertais.

Plačiau apie tai galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt