Svetainių vertimai ir jos suderinimas su SEO.

pagal | 2022 20 rugsėjo

fsvNusprendėte savo svetainę išversti į užsienio kalbą? Sveikiname, tai puikus sprendimas, kuris atvers naujų galimybių jūsų verslui. Tačiau prieš pradėdami turite padaryti vieną svarbų dalyką: įsitikinti, jog jūsų svetainių vertimai yra tinkami pagal SEO ( Search Engine Optimization) arba kitaip – svetainės optimizavimą, jog jas rastų vartotojai paieškų sistemoje – šiuo atveju “Google”. Pasikalbėkime apie tai plačiau:

Kas svarbiausia, norint pritraukti lankytojų iš užsienio?

Yra nemažai svarbių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti verčiant svetainę, kad ji būtų draugiška pagal SEO standartus.

  • Pirmasis – atlikti raktinių žodžių tyrimą ir nustatyti jūsų tikslinei rinkai tinkamiausius raktinius žodžius. Nustatę šiuos raktažodžius, turite užtikrinti, kad jie būtų įtraukti į svetainės pavadinimą ir meta aprašymus verčiant. Juos taip pat reikia naudoti visame svetainės turinyje, įskaitant URL adresus, antraštes.
  • Antrasis svarbus aspektas yra svetainės struktūra. Verčiant svarbu išlaikyti tą pačią svetainės struktūrą, nes taip paieškos sistemoms bus lengviau indeksuoti svetainę. URL adresai turėtų išlikti tie patys, taip pat turėtų būti išlaikoma svetainės hierarchija.
  • Trečias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra profesionaliai išversti tekstai ir prekių ar paslaugų aprašymai. Taip yra todėl, kad vertimo kokybė turės įtakos tam, kaip lengvai naudotojai supras svetainę. Geros kokybės vertimas taip pat padės pagerinti svetainės reitingą paieškos sistemose.

Galiausiai, išvertus svetainę svarbu stebėti jos veikimą. Tai apima svetainės lankytojų skaičiaus stebėjimą, vidutinį svetainėje praleistas laiką ir peržiūrėtų puslapių skaičius.

Kodėl reikalingas profesionaliai išverstas tekstas?

Profesionalūs svetainių vertimai reikalingi tam, jog išlaikyti vartotoją, pagerinti svetainės reitingą paieškos sistemose ir užtikrinti aukštą turinio kokybę.

Apsilankę interneto svetainėje vartotojai tikisi rasti tikslią ir naujausią informaciją. Jei jie ras klaidų ar netikslumų, greičiausiai paliks svetainę ir pereis į konkurento svetainę. Tai turės neigiamą poveikį Jūsų strategijai.

Būtinai išnaudokite SEO teikiamus privalumus ir naudokitės kokybiškomis svetainių vertimo paslaugomis, kad išversta svetainė atitiktų tikslinės rinkos poreikius. Vertimo paslaugos nėra pigios, tačiau atminkite, jog tai investiciją į ateitį, kuri tarnaus dar ne vienerius metus. Tai lyg pasyviai dirbantis pardavimo srautas, kuriam tereikia vienkartinės investicijos į svetainių vertimą.

Priklausomai nuo teikiamų prekių ar paslaugų – rinkitės tik akredituotas ir patikimas svetainių vertimo paslaugas, kad apsisaugotumėte nuo galimų nuostolių. Internete rasite daugybę pasiūlymų, tačiau ne visais jais galima pasitikėti.