Šilumos siurbliai oras oras veikimo principas

pagal | 2022 29 rugsėjo

Šilumos siurbliai oras oras veikimo principas

Šie įrenginiai jau tikrai nėra naujiena, kadangi paskutiniu metu būtent jie tapo populiariausia šildymo sistema, kuri įrengiama daugelyje būstų. Ir visa tai dėka jų unikalaus veikimo principo, kuris leidžia generuoti šilumą minimaliomis sąnaudomis ir kartu maksimaliai išnaudoti šiluminę energiją. O pats principas iš tikrųjų pakankamai paprastas. Iš aplinkos į sistemą atkeliauja oras, kuris yra pašildomas elektros pagalba. Tiesa, prieš tai jis dar netiesiogiai susiduria su iš sistemos iškeliaujančiu oro srautu ir tarp jų įvyksta šilumos mainai. Būtent čia ir yra didžiausia efektyvumo paslaptis. Kadangi taip neprarandama šiluma, o toliau perduodama naujai atkeliaujančiam oro srautui. Todėl ir elektros energijos reikia pakankamai mažai, ypač, jeigu aplinkos temperatūra nėra drastiškai nukritusi. Be to, net ir vėsus oras savyje turi šilumos energijos, kuri taip pat panaudojama šildymo tikslams.

Ne tik šildo, bet ir šaldo – dar vienas privalumas

Įprasta, jog šildymo įrenginiai naudojami bei savo funkciją atlieka tik šaltuoju metų laiku. Todėl įpusėjus pavasariui apie juos daugelis natūraliai pamiršta. Tačiau unikalus šilumos siurbliai oras oras veikimo principas suteikia galimybę šiuos įrenginius naudoti praktiškai ištisus metus. Tiesa, vasaromis šilumos ir taip pakanka, todėl tuomet jie gali atlikti priešingą funkciją ir vėsinti namus. O tai reiškia, kad nereikės galvoti apie papildomą įrenginį bei įsirenginėti oro kondicionierius. Kas pareikalautų nemažai papildomų investicijų. Nors šiuo atveju tam pakaks vieno vienintelio įrenginio, kuris galės atlikti dvi visiškai skirtingas funkcijas. Aišku, prieš renkantis konkretų modelį būtų pravartu pasidomėti jo funkcionalumu bei galimybėmis pritaikyti šiltuoju metų laiku. Nors didžioji dalis naujesnių įrenginių tokią funkciją tikrai turės, teliks ja pasinaudoti.

Kiek kainuoja tokie įrenginiai ir kiek atsieis jų eksploatacija?

Finansinis aspektas yra vienas iš pačių svarbiausių, kuriam daugelis skiria daugiausiai dėmesio. Kadangi praktiškai bet kuris šildymo įrenginys ar sistema gali sėkmingai atlikti savo funkciją. Todėl svarbiausia tampa tai, kiek teks investuoti šaltuoju metų laiku. Ir šioje vietoje šilumos siurbliai oras oras veikimo principas gali garantuoti minimalias išlaidas. Tiesa, ypatingai šaltomis dienomis jos kažkiek padidės, tačiau bendrai tai vis tiek bus vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimo variantų. Tuo labiau, kad tokių šaltų dienų nėra jau tiek daug. O ir pats įrenginys nepareikalaus didesnių investicijų. Kadangi jo kaina nelabai skiriasi nuo kitų analogiškų modernių sistemų, kurios naudojamos šildymui. O kartais netgi galima ir sutaupyti pasirinkus būtent šį variantą. Būtent dėl šių priežasčių jis ir yra toks populiarus. Be to, nereikės rūpintis niekuo papildomai ir sistema sėkmingai veiks net ir tuomet, kai namuose nieko nebus. Todėl galima drąsiai išvykti bei nesijaudinti dėl šilumos namuose.