Kodėl dažnai žmonės pasirenka kapą dengti granito plokštėmis?

pagal | 2022 3 spalio

Netekus mylimo žmogaus norime jį prasmingai pagerbti. Norime, kad vieta, kurioje amžinai ilsisi mūsų artimieji, būtų patogi ir švari bet kuriuo metų laiku. Kaip sutvarkyti artimųjų poilsio vietą? Pirmas dalykas, kurį reikėtų padaryti tvarkant artimojo kapą – išlaikyti kokybės ir ilgaamžiškumo santykį. Be abejonės, be didelės darbo praktikos ir reikiamų žinių tai padaryti sunku. Tad kodėl gi kapinių tvarkymo nepadavus profesionalams? Pasak jų, šiandien kapo dengimas granito plokštėmis yra viena populiariausių paslaugų tarp klientų, besirūpinančių savo artimųjų amžino poilsio vieta.

Kaip išsirinkti tinkamus pagalbininkus?

Svarbiausias prižiūrėtojų darbo tikslas – sukurti kapines, kurios būtų skoningos, solidžios ir tvarkingos. Dar viena priežastis, kodėl bent pirminį kapinių tvarkymą reikėtų patikėti profesionalams – įvairūs papildomi priedai. Išskirtinumo ir komforto suteikia vazos, žvakidės, gėlių vazonai  ir daugybė kitų aksesuarų. Jų paieška ir derinimas su kitomis kapinių detalėmis gali atimti daug laiko ir pinigų. Tuo tarpu paminklų ar tvorelių gamybos ekspertai nesunkiai parinks Jums aksesuarus, atitinkančius bendrą Jūsų amžinojo poilsio vietos įvaizdį. Tačiau opiausias kapinių tvarkymo klausimas išlieka dilema – kaip bus padengtas visas kapinių plotas?

Kodėl verta pasirinkti granito plokštes?

Granito danga kapams yra labai geras pasirinkimas, nes medžiaga yra labai patvari ir puikiai atrodo. Jei ankstesnės kapinės buvo dengtos trinkelėmis ir žvyru, dabar dažniausiai pasirenkamas granitas. Šis kapinių priežiūros būdas dažnai pasirenkamas tada, kai žmonės neturi pakankamai laiko prižiūrėti savo amžinojo poilsio vietą. Tada, atėję aplankyti mirusiųjų, visada rasdavo tvarkingą ir skoningą kapą. Nors granito plokštės turi savo kainą, laikui bėgant tai atsipirks, nes medžiaga tarnaus ilgai. O prižiūrėti itin paprasta – dulkes ir visokius nešvarumus galima nuvalyti greitai ir lengvai. Granito plokščių naudingumas išryškėja, kai reikia tame pačiame kape palaidoti kitą žmogų. Plokštes galima greitai ir lengvai nuimti ir vėl sumontuoti. Jų kokybė visiškai neturi įtakos. Taigi, pasirinkę kapą dengti granito plokštėmis, greitai pajusite praktiškumą ir patogumą.