Urnos vis dažniau keičia karstus: kaip išsirinkti ir kur laikyti?

pagal | 2021 23 spalio

Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių kreipiasi dėl kremavimo paslaugos. Lietuvoje, kur laidojimo tradicijos labai gilios, iki šiol kremavimas vis dar buvo apipintas įvairiais mitais. Tačiau šiandien urnos vis dažniau keičia karstus. O tie, kurie su tuo anksčiau nesusidūrė, nė nežino, kad jų pasirinkimas gali būti labai platus.

 

Kodėl verta kremuoti kūną?

Laidojimo namai Vilniuje ar kituose miestuose labai dažnai sulaukia klausimų dėl kremavimo. Dalis žmonių vis dar baiminasi kremavimo. Kai kurie mano, jog tai draudžia religija. Tačiau iš tiesų taip nėra. Be to, palaikus kremuoja daug įvairių religijų. Kiti žmonės baiminasi dėl nepagrįstų abejonių.

 

Tačiau verta žinoti, kad kremavimas yra pats ekonomiškiausias pasirinkimas atsisveikinant su velioniu. Dažnai tai yra ir daug pigesnė paslauga nei įprastų laidotuvių organizavimas. Be to, laidojimo verslo atstovams vis dažniau pastebint, kad laidotuvėse daugėja pompastikos, kremavimas atneša rimties. Atsisveikinti su artimuoju galima ir krematoriume, kur šis procesas yra pagarbus ir sutelkia visą dėmesį į velionį.

 

Kokios urnos populiariausios?

Ne visi žino, kad laidojimo namų atvežta urna iš krematoriumo nėra vienintelis pasirinkimas, kur galima laikyti artimo žmogaus pelenus. Iš tiesų urnos gali būti labai įvairios. Pavyzdžiui, jos gaminamos ne tik skirtingų dydžių, bet ir ši skirtingų medžiagų. Lietuvoje itin populiarios medinės urnos. Galbūt todėl, kad medžio simbolika mūsų tautai yra labai artima. Be to, galima pasirinkti,iš kokio medžio urna turėtų būti pagaminta. Populiariausios – ąžuolinės urnos.

 

Taip pat urnos gali būti ir iš kitokių medžiagų. Pavyzdžiui, stiklinės, pagamintos iš molio, keramikinės arba metalinės urnos. Taip pat urnos gali būti puošiamos įvairiais ornamentais ir piešiniais, gali būti graviruojamos.

 

Kur laikyti urną?

Yra keli pasirinkimai, kaip elgtis su urna, kurioje yra artimojo pelenai. Pavyzdžiui, vis dar labai populiaru urnas laidoti kaip įprastus karstus kapinėse. Tokiu atveju tiktų medinės urnos pasirinkimas, nes jos greitai suyra. Tuo tarpu jeigu norėtumėte urną laikyti kolumbariumo kriptoje, patariama rinktis urną iš metalo. Tokio tipo urnos yra ilgaamžės. Jos lengvai atlaiko temperatūros pokyčius.

 

Taip pat kai kurie žmonės nenori atsisveikinti su artimu žmogumi ir pasirenką urną laikyti namuose. Tokiam sprendimui puikiai tiks kokybiškos medžiagos urnos. Urnai namuose reikėtų rasti pagarbią vietą, kurioje būtų galima prisiminti artimą žmogų. Tačiau namuose stovinčios urnos nepatariama dažnai atidarinėti.