Trumpalaikė nuoma: ką apie ją žinome

pagal | 2022 4 lapkričio

Trumpalaikė nuoma – tai butai, apartamentai ar namai, nuomojami trumpam laikui, pavyzdžiui, vienai nakčiai ar savaitei. Skirtingai nei viešbučiai, trumpalaikė nuoma suteikia kur kas asmeniškesnę patirtį ir daugiau galimybių vartotojams, leidžiant jiems rinktis iš skirtingo ploto būstų, įvairių patogumų ir apgyvendinimo sąlygų.

Priešingai nei dauguma žmonių mano, trumpalaikė nuoma egzistuoja jau labai seniai. Tiesiog anuomet ji buvo vadinama atostogų nuoma. XX a. šeštajame dešimtmetyje atostogų būsto nuoma daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie keliaudavo su šeima, buvo visiškai įprastas pasirinkimas. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį trumpalaikė nuoma sulaukė ypatingai didelio populiarumo, nes dėl didžiulio lankstumo keliautojai dabar gali išsinuomoti būstą nuo kelių dienų iki kelių mėnesių.

Žinoma, trumpalaikė nuoma ir pats trumpalaikės nuomos administravimas savarankiškai labai didelio populiarumo sulaukė, kai internetinės būsto nuomos platformos, tokios kaip „Airbnb“, leido lengviau nei bet kada anksčiau rezervuoti patikusį būstą naudojantis mobiliąja programėle. Be to, šiandien atliktos apklausos rodo, kad net 7 iš 10 tūkstantmečio kartos verslo tikslais keliaujančių žmonių kur kas mieliau renkasi trumpalaikę nuomą nei apsistojimą viešbučiuose.

Kaip bebūtų, dar prieš atsirandant jau minėtai „Airbnb“ platformai, 1995 m. pasirodžiusi VRBO (Vacation Rentals by Owners) tapo pirmąja internetine atostogų būsto nuomos platforma. Todėl iš tikrųjų apie trumpalaikę nuomą ir jos administravimą savarankiškai nereikėtų galvoti kaip apie naują veiklą.

Trumpalaikės nuomos privalumai

Pelnas. Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, trumpalaikė nuoma NT savininkams gali atnešti net 60 % didesnį pelną nei ilgalaikė nuoma. Skaičiuojama, kad NT objektas, kuris iš ilgalaikės nuomos generuoja 1000 eurų, iš trumpalaikės nuomos gali sugeneruoti vidutiniškai tris kartus daugiau.

Pažintys. Trumpalaikės nuomos administravimas savarankiškai žmonėms, kurie mėgsta bendravimą ir naujas pažintis, gali būti nuostabus pasirinkimas, leidžiantis susitikti su keliautojais iš viso pasaulio. Tai padeda susipažinti su daugybe įdomių žmonių, išgirsti nepamirštamų istorijų ir pasidalinti savo turima patirtimi bei žiniomis

Lankstumas. Trumpalaikės nuomos atveju galite patys kontroliuoti, kada ir kuriam laikui norite išnuomoti savo būstą. Jei pasikeičia aplinkybės ir konkrečiu metu nenorite ar negalite nuomoti būsto, galite savo skelbimą sustabdyti. Lygiai taip pat galite bet kuriuo pasirinktu metu patys naudotis būstu, pvz., vasaros atostogų laikotarpiu. Toks lankstumas nebūtų įmanomas, jei savo turimą būstą nuomotumėte ilgam laikotarpiui.